REKLAMA

Waszczykowski potępia zamach na rosyjskiego ambasadora w Ankarze

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2016 20:50
Waszczykowski potępia zamach na rosyjskiego ambasadora w Ankarze Szef MSZ Witold Waszczykowski (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

• Szef MSZ Witold Waszczykowski potępił zamach na rosyjskiego ambasadora w Ankarze Andrieja Karłowa, do którego doszło w galerii sztuki w stolicy Turcji.
• Minister wyraził współczucie dla rodziny dyplomaty i narodu rosyjskiego.

"Minister Waszczykowski potępia zabójstwo Ambasadora Rosji w Turcji i przesyła wyrazy współczucia dla rodziny i narodu rosyjskiego. Nie ma usprawiedliwienia dla tak haniebnych czynów" - podał na Twitterze polski MSZ.

Do zamachu doszło, gdy ambasador wygłaszał w galerii sztuki przemówienie. Ogień otworzył mężczyzna zidentyfikowany potem przez władze jako policjant. Na nagraniu wideo słychać, jak wymachując bronią krzyczy m.in. "Allahu Akbar!". Ambasador Karłow zmarł w wyniku ran postrzałowych. Lżej ranne zostały trzy inne osoby. Policja zastrzeliła napastnika.

Tureckie MSZ określiło atak jako "nikczemny atak terrorystyczny".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA