REKLAMA

Waszczykowski spotkał się z dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka

  • Autor: PAP/JS
  • 24 marca 2016 19:43
Waszczykowski spotkał się z dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Głównymi tematami spotkania były m.in. plany związane z przypadającą w tym roku 25. rocznicą utworzenia ODIHR w Warszawie (fot. twitter/MSZ)

Minister Witold Waszczykowski spotkał się z Michaelem Linkiem, dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR).

Głównymi tematami spotkania były m.in. plany związane z przypadającą w tym roku 25. rocznicą utworzenia ODIHR w Warszawie oraz bieżąca współpraca z biurem. Szef polskiej dyplomacji zapewnił dyrektora Linka o uznaniu Polski dla działalności ODHIR. Podkreślił też, jak istotna jest dla nas rola państwa-gospodarza siedziby biura.

Spotkanie było także okazją do omówienia wydarzeń organizowanych przez ODIHR w Warszawie, w szczególności tegorocznego Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego OBWE - największego europejskiego zgromadzenia polityków, ekspertów i działaczy społecznych, zajmujących się prawami człowieka.

Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) jest jedną z instytucji OBWE. Zostało ustanowione na mocy postanowień Karty Paryskiej Nowej Europy, podpisanej 21 listopada 1990 r., początkowo jako Biuro Wolnych Wyborów z siedzibą w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA