REKLAMA

Waszczykowski: Sprawa smoleńska jest niezakończona, katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała

 • Autor: PAP/JS
 • 01 sierpnia 2016 10:19
Waszczykowski: Sprawa smoleńska jest niezakończona, katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała Rząd od dawna mówił o tym, że będzie podnosić kwestię katastrofy smoleńskiej "we wszystkich rozmowach z partnerami zagranicznymi" - przypomniał Waszczykowski (fot. MSZ/twitter)

•  Rząd od dawna mówił o tym, że będzie podnosić kwestię katastrofy smoleńskiej "we wszystkich rozmowach z partnerami zagranicznymi".
• - Sprawa smoleńska jest niezakończona, katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała i będziemy tą świadomość przekazywać - mówił.

- Z tego, co wiem, m.in. ważnym elementem rozmów była kwestia katastrofy smoleńskiej - powiedział Waszczykowski w RMF FM, pytany o tematy niedzielnej rozmowy Antoniego Macierewicza z papieżem Franciszkiem.

Waszczykowski zastrzegł jednocześnie, że nie chce wypowiadać się szerzej na temat treści rozmowy. - Zostawmy to ministrowi Macierewiczowi, on na pewno o tym opowie - dodał.

Jednocześnie zaznaczył, że rząd od dawna mówił o tym, że będzie podnosić kwestię katastrofy smoleńskiej "we wszystkich rozmowach z partnerami zagranicznymi". - Sprawa smoleńska jest niezakończona, katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała, i będziemy tą świadomość przekazywać - mówił.

Czytaj też: Obniżenie wieku emerytalnego: Propozycja Szałamachy ma chronić budżet

Według Waszczykowskiego, taki wątek rozmowy został poruszony, ponieważ papież to "nie tylko przywódca religijny, ale również polityk, który spotyka się z innymi politykami i taką wiedzę powinien (...) mieć." - To był nasz obowiązek, żeby w taką wiedzę wyposażyć Ojca świętego - dodał.

Do rozmowy ministra Macierewicza z papieżem Franciszkiem doszło w niedzielę (31 lipca). Papież przyjął szefa MON na Franciszkańskiej. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz nie ujawnił szczegółów rozmowy. Podał jedynie, że była to "dłuższa rozmowa", która odbyła się po hiszpańsku. Według źródła w MON rozmowa trwała ok. 30 minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • spragniony123 2016-08-03 23:24:28
  Do PSL minister Psychopata!: Tak , tak ,psycholu idż leczyć się bo ze zgryzoty zgłupiejesz do reszty miernoto
 • spragniony123 2016-08-03 23:19:15
  Do PSL minister Psychopata!: Psycholu ty to nie większość
 • artamator 2016-08-02 16:53:01
  Do eugeniusz: odczep się głąbie, bo ..... ! Tam zginęli ludzie..
 • eugeniusz 2016-08-02 15:47:25
  Katastrofa miała przebieg jaki miała, bo jak by miała przebieg inny niż miała przebieg jaki miała, to by nie miała przebiegu jaki miała, a to by znaczyło, że nie mogła nie mieć przebiegu jaki miała, bo wtedy przebieg by był jaki faktycznie był, a przecież wiadomo, że przebieg katastrofy był niezgodny z przebiegiem jaki faktycznie był... albo odwrotnie... A jak to brzmi po hiszpańsku?
 • PSL minister Psychopata! 2016-08-01 12:42:15
  Sory Macierewicz psychopata insynuuje niestworzone historie oparte na baśni JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO który był w tle bliźniaka jajo odrzuconego! Przepraszam Panie Ministrze Macierewicz od miesięcy znaczna większość Polaków nabija się z Pana, wystarczyło nawet popatrzeć w związku z wizytą Papierza Franciszka i spotkania z Rządem jak siedząc koło kolegów głowa samowolnie Panu latała-to objaw choroby psychicznej, czas iść na zwolnienie lekarskie i leczyć głowę jeśli jeszcze nie za późno.
 • pablobodek 2016-08-01 12:33:01
  "katastrofa nie miała takiego przebiegu, jaki miała" Tu Waszczykowski "Nie zabijajcie nas" przeszedł samego siebie w logice niemyślenia myślenia. Szef dyplomacji??!!



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA