REKLAMA

Waszczykowski: W Niemczech spod kontroli służb zniknęło ok. 150 tys. imigrantów

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 marca 2016 16:22
Waszczykowski: W Niemczech spod kontroli służb zniknęło ok. 150 tys. imigrantów W odpowiedzi na pytanie o ocenę reakcji Europy na ostatnie zamachy w Brukseli szef MSZ stwierdził, że „gesty solidarności z ofiarami są ludzkie i potrzebne” (fot.msz.gov.pl)

Jeśli pojawią się uchodźcy, którzy zadeklarują chęć pobytu w Polsce i udowodnią swoją tożsamość, zostaną zweryfikowani przez służby, to mają prawo aplikować o prawo do pobytu w Polsce – powiedział minister Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Minister Witold Waszczykowski w wywiadzie zwrócił uwagę, że nowa fala imigracji do Europy wykorzystywana jest jako kanał przerzutowy dla osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną.

Przypomniał, że w Niemczech spod kontroli służb zniknęło już ok. 150 tys. imigrantów, w tym kilka tysięcy dzieci. Oświadczył, iż Polska zgodnie z prawem międzynarodowym jest gotowa zaakceptować legalnych uchodźców. 

– Jeśli pojawią się uchodźcy, którzy zadeklarują chęć pobytu w Polsce i udowodnią swoją tożsamość, zostaną zweryfikowani przez służby, to mają prawo aplikować o prawo do pobytu w Polsce – powiedział minister Waszczykowski.

W odpowiedzi na pytanie o ocenę reakcji Europy na ostatnie zamachy w Brukseli szef MSZ stwierdził, że „gesty solidarności z ofiarami są ludzkie i potrzebne”, jednak bez konkretnych działań służb zapewniających bezpieczeństwo pozostają puste. 

– Europę stać na to, by identyfikować tych, którzy mogą stanowić zagrożenie – powiedział. Jak dodał, szczególnie ważne jest, by w tzw. hot spotach (centrach recepcyjnych dla imigrantów) odpowiednio definiować status docierających tam osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Panie Min. Waszczykowski! 2016-03-27 10:19:22
    zamachy, gwałty to skutki operacji wywiadowczo-militarnej, osi Berlin-kreml z audytem X, ale szkolenie wielce ułatwiło wejście Europejczyków na ziemie ludów afrykańskich i azjatyckich w imię zysku. Polska w tej, delikatnie mówiąc, "akumulacji kolonialnej kPITizmu" nie uczestniczyła!!!!!!!!!!!!!! Europo protestancka!!!! (i pseudokatolicka, jak w przypadku Hiszpanów)!: Trzeba było powstrzymać swe żądze, to nie byłoby fundamentu ideowego, tak ważnego w szkoleniu zamachowców. Generalnie, Zbrodnia stanu rujnuje homeostaty kolektywu i indywiduów. Dobra władza polega na rządzeniu w prawdzie i wymaga zdolności do metodologii, tymczasem pokolenie po r. 1989 jest w gorszej kondycji niż pokolenie z lat 70.-80. Wadliwy system finansowy zniszczył system społeczny Solidarności 1980-89, atoli Solidarność dążyła do wzmożenia systemu opieki, a nie jego zmniejszenia. Media odegrały po r. 1989 negatywną rolę, wzmagając styl myślowy Lutra wyszydzający Polskę i kopernikanizm. Niemcom media polskie oddali organizatorzy III R.P., w tym gen. Kiszczak, wprowadzając w błąd całe społeczeństwo, przez symulowanie – mając w ręku media - troski o przekazywanie w mediach treści epoki ruchu społecznego Solidarności. Tymczasem nie dopuszczono do głosu ekspertów, czyli producentów różnych asortymentów, a więc pracowników.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA