REKLAMA

Waszczykowski: W Strasburgu urodził się nowy lider europejski, który nazywa się Beata Szydło

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 stycznia 2016 08:01
Waszczykowski: W Strasburgu urodził się nowy lider europejski, który nazywa się Beata Szydło Waszczykowski: "To była wielka osobista wygrana premier Beaty Szydło, która mam nadzieję będzie procentować” (fot.facebook.com)

Minister Witold Waszczykowski w radiowej „Jedynce” skomentował wczorajsze wystąpienie premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Przypomniał, że zarzuty stawiane Polsce „były i są bezzasadne” .

„W Strasburgu urodził się nowy lider europejski, który nazywa się Beata Szydło. Te trzy godziny, które pani premier spędziła tam udowodniły i Polsce, i Europie, że jest to rasowy przywódca, który potrafi stawić czoła problemom i ripostować. To była wielka osobista wygrana premier Beaty Szydło, która mam nadzieję będzie procentować” – mówił szef MSZ w „Sygnałach dnia”.

Odniósł się także do wystąpień europarlamentarzystów z PO. „Opozycja Polska doznała wczoraj pewnych refleksji i wycofała się z zażartej dyskusji. Teraz od technokratów, a jednym z nich jest również Donald Tusk zależy, jak wybrną z tej sytuacji z twarzą, aby nie ciągnąć tej kompromitującej kwestii, ponieważ ona jest bezpodstawna” – stwierdził. I dodał: „Wczoraj Donald Tusk pokazał, że wciąż jest tylko politykiem Platformy Obywatelskiej, a nie jest politykiem formatu europejskiego”.

Minister Waszczykowski przypomniał, że jutro do Polski przyjeżdża szef dyplomacji Niemiec. Szef MSZ chce rozmawiać z ministrem m.in. o tym, jak dyplomacja niemiecka może wpłynąć na technokratów, aby uspokoili nastroje i wycofali kampanię przeciwko Polsce.

Witold Waszczykowski odniósł się także do spotkania polsko-rosyjskiego, planowanego na 22 stycznia. Pytany o to, czy wrak Tupolewa wróci do Polski na rocznicę katastrofy smoleńskiej odpowiedział, że to „zależy od Rosji”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Czech 2016-01-20 08:35:10
    A na co komu lider, która jest marionetką w rękach Jarosława?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA