REKLAMA

Waszczykowski: Za wcześnie, by deklarować czy poprzemy Tuska

  • Autor: bad/PAP
  • 09 maja 2016 17:44
Waszczykowski: Za wcześnie, by deklarować czy poprzemy Tuska Polska dyplomacja popiera Polaków i będzie popierała nadal - mówi minister Waszczykowski. (Fot.: Creative Commons)

Dziś jest za wcześnie, by deklarować poparcie rządu dla drugiej kadencji Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Zapewnił przy tym, że polska dyplomacja popierała i będzie popierać Polaków na stanowiskach międzynarodowych.

"Polska dyplomacja popiera Polaków i będzie popierała nadal. Natomiast dzisiaj jeszcze za wcześnie jest deklarować, ponieważ wybory na następną kadencję będą gdzieś chyba za rok, więc jeszcze wiele może się zdarzyć. Natomiast my oczywiście zawsze deklarujemy poparcie dla Polaków na wysokich stanowiskach międzynarodowych" - zapewnił Witold Waszczykowski.

Wcześniej w kwestii ewentualnego poparcia dla Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej wypowiedziała się także rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Według niej były premier uzyska poparcie Prawa i Sprawiedliwości, jeżeli swoją postawą nie będzie szkodził Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA