REKLAMA

Wiceminister Andrzej Konieczny dyrektorem Lasów Państwowych

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2018 11:05
Wiceminister Andrzej Konieczny dyrektorem Lasów Państwowych Andrzej Konieczny (fot. MŚ)

Odwołany w czwartek (18 stycznia) wiceminister środowiska Andrzej Konieczny został nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych.

W czwartek (18 stycznia) premier Mateusz Morawiecki odwołał Andrzeja Koniecznego z funkcji wiceministra środowiska, a w piątek (19 stycznia) minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał go na dyrektora generalnego Lasów Państwowych - poinformował rzecznik MŚ Aleksander Brzózka.

W czwartek minister Kowalczyk odwołał z funkcji dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego.

Andrzej Konieczny jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej. Jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Związany jest z Lasami Państwowymi od 1996 roku. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

Jak zapowiadał w czwartek minister Kowalczyk zadaniem nowego szefa Lasów Państwowych będzie m.in. współpraca z Trybunałem Sprawiedliwości i Komisją Europejską.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA