REKLAMA

Wiceminister Gliński odbiera Niemcom prawo do krytyki Polski

 • Autor: GP
 • 12 stycznia 2016 09:44
Wiceminister Gliński odbiera Niemcom prawo do krytyki Polski Piotr Gliński: Jeszcze przez parę pokoleń Niemcy będą mieli mniej prawa do krytykowania Polski (fot. H.Pinera/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

W porannej rozmowie w radiu Zet Piotr Gliński skrytykował słowa niemieckich polityków. Uznał, że przeszłość, II Wojna Światowa to nadal argument w stosunkach między narodami.

- Uważam, że Niemcy nie wyrównali rachunków z Polakami, czy też myśmy nie wyrównali rachunków - mówi minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Niemcy zniszczyli Polskę, i w sensie materialnym, i także kulturowym, etosowym, zniszczyli polskie elity. Przypominam, że w czasie wojny była zorganizowana, systematyczna akcja mordowania polskiej inteligencji, elity polskiego społeczeństwa. Nie tylko przez bolszewików, ale także przez Niemców.

Polityk zapytany o obecne słowa niemieckich komentator, którzy krytykują działania polskiego rządu. Więcej o krytyce tutaj. Wyraził się sceptycznie. Uznał wręcz, że Niemcy mają małe moralne prawo do takiej krytyki.

- Jeszcze przez parę pokoleń będą mieli mniej prawa - mówił Gliński. - Pewne narody, przez parę pokoleń, powinny troszeczkę inną miarę stosować w swoich relacjach i agresywnym narzucaniu swojego interesu narodowego innym narodom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • EuPi 2016-01-13 19:13:15
  Gliński może odebrać?! - sobie życie, a nie Niemcom głos.
 • AS 2016-01-12 12:04:31
  Telewizja wykupiona przez Niemcy handel też Niemcy stocznie dzięki Niemcom też upadły swoje doinwestowali naszym zakazali nie dziwię się że tak myśli pan Gliński Niemcy wiedzą jak nas podejść i dla tego trzeba być czujnym.
 • holender iwan 2016-01-12 11:34:59
  Niemcy mają krew na rękach ,a ich bandytyzm wojenny znany jest całemu światu więc zwracanie uwagi i umoralnianie demokratycznie wybranego Rządu Polskiego i Polaków jest nie stosowne powiedział bym wręcz ohydne .Niemcy niech się zajmą honorowym obywatelem wielu niemieckich miast pewnie wiedzą z mediów,że jest nim bandyta Hitler .
 • poldek 2016-01-12 10:53:14
  PiS też nie wyrównał jeszcze rachunków. Co z wyrokiem na Kamińskim.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA