REKLAMA

Wiceminister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Pradze o polityce spójności po 2020 roku

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 stycznia 2016 19:55
Wiceminister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Pradze o polityce spójności po 2020 roku Ministrowie podpisali wspólną deklarację dotyczącą najważniejszych kwestii polityki spójności (fot. mr.gov.pl)

· W spotkaniu uczestniczyli ministrowie odpowiedzialni za realizację polityki spójności z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Chorwacji.
· Ministrowie podpisali wspólną deklarację dotyczącą najważniejszych kwestii polityki spójności.

Wczoraj, 26 stycznia, w Pradze odbyło się spotkanie ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Chorwacji. Polskę reprezentował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem wspólnej deklaracji dotyczącej najważniejszych elementów polityki spójności po 2020 roku. W deklaracji zaakcentowano pozytywną rolę polityki spójności i jej wkład w społeczny i gospodarczy rozwój całej Unii Europejskiej.

Wśród najważniejszych kwestii, wskazanych w dokumencie znajdują się m.in. podkreślenie roli polityki spójności jako podstawowej polityki inwestycyjnej UE oraz korzyści uzyskiwanych przez państwa całej UE w wyniku wspierania regionów słabiej rozwiniętych; wskazanie, że polityka spójności jest najbardziej kompleksową polityką UE i powinna stanowić punkt odniesienia dla innych polityk wspólnotowych.

Uczestniczy spotkania rozmawiali także o dążeniu do finalizacji budowy unii gospodarczo-walutowej z odrębnym budżetem dla strefy euro, planowanym referendum w Wielkiej Brytanii nt. wyjścia z UE. Wskazywali także na uwarunkowania zewnętrzne, w tym zwłaszcza kwestię uchodźców i migrantów oraz sytuację na Ukrainie, które mogą mieć wpływ na kierunki ewolucji budżetu UE i polityki spójności.

Wiceminister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Pradze także m.in. z Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej Coriną Cretu, przewodniczącym Komitetu Regionów Marku Markkulą oraz ministrami ds. funduszy UE z Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Słowenii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA