REKLAMA

Wiceminister Łanda stracił stanowisko?

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 27 czerwca 2016 10:13
Wiceminister Łanda stracił stanowisko? Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda (Fot. PTWP)

Jak poinformował nieoficjalnie portal politykazdrowotna.pl, wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda nie jest już odpowiedzialny za politykę lekową w Ministerstwie Zdrowia.

O tym, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zdecydował już o dymisji wiceministra, wcześniej napisał także dziennik Fakt. Wyjaśnił, ze względu na zaplanowany wyjazd Krzysztofa Łandy do Budapesztu nie został on usunięty ze stanowiska od razu.

Jak tłumaczy Fakt, bezpośrednią przyczyną decyzji podjętej przez szefa resortu zdrowia miała być notatka służbowa napisana przez "wysokiej rangi urzędniczkę", a przekazana mu przez dyrektor generalną ministerstwa Izabelę Trojanowską.

Z jej treści wynika, że Łanda przygotowywał decyzje, które były korzystne tylko dla wybranych firm farmaceutycznych, a konkretnie dla tych, z którymi wiceminister zdrowia sam był wcześniej powiązany.

Zdaniem portalu politykazdrowotna.pl sprawy związane z refundacją leków przejął wiceminister Marek Tombarkiewicz.

Pytana przez Rynek Zdrowia o sprawę wiceministra Łandy, rzeczniczka ministra zdrowia Milena Kruszewska, nie potwierdziła jego odwołania.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA