REKLAMA

Wiceminister sprawiedliwości nowym prokuratorem krajowym

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 lutego 2016 13:30
Wiceminister sprawiedliwości nowym prokuratorem krajowym Bogdan Święczkowski urodził się 22 maja 1970 r. w Sosnowcu. To prokurator prokuratury krajowej w stanie spoczynku, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (fot. ms.gov.pl)

Nowym prokuratorem krajowym ma zostać Bogdan Święczkowski, były szef ABW, a obecnie wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry – ustalił „Newsweek”.

Jak pisze „Newsweek”, w nowym rozdaniu mają się też odnaleźć inny były prokurator znany z czasów IV RP Dariusz Barski oraz Marek Pasionek, który do 2010 roku nadzorował śledztwo smoleńskie. Do prowadzenia tego ostatniego zresztą już zgłosili się chętni.

Bogdan Święczkowski urodził się 22 maja 1970 r. w Sosnowcu. To prokurator prokuratury krajowej w stanie spoczynku, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Święczkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego. Był radnym sejmiku województwa śląskiego.

To wykładowca akademicki, jeden z założycieli i działacz Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów „AD VOCEM”.

Autor wielu publikacji dotyczącej m.in. wymiaru sprawiedliwości, przestępczości zorganizowanej i służb specjalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Wykluczony 2016-03-01 19:04:34
    GRATULACJE ! Ale czeka Naszego Prokuratora masę roboty, dlatego w imieniu polskiego narodu i Polski , życzę odporności i bardzo dużo zdrowia ze względu na Kosmiczne Rozmiary Bezprawia w Polsce . Np. autorzy Bankowego Bezprawia chodzą na wolności a jednocześnie zatrudnieni na rządowych etatach chronią Banksterów i sieją zamęt paraliżując organa nadzoru finansowego (kosztowne Atrapy) , uprawiając bezkarnie DEZINFORMACJĘ , do tego sieć partyjnych mafijnych powiązań . Widzę robotę na 25 godz. na dobę
  • wdzivny 2016-02-29 13:45:33
    Byle by nie ścigał gorszego sortu Polaków bez dania racji, to może być. Mam nadzieję, że nie da się wodzić za nos przez żądnego władzy Ziobrę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA