REKLAMA

"Wiceminister zdrowia wspomagał kolesiów"? Jest odpowiedź MZ

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 28 czerwca 2016 13:03
"Wiceminister zdrowia wspomagał kolesiów"? Jest odpowiedź MZ Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda wydał specjalne oświadczenie (fot. PTWP)

Nieprawdziwy jest zarzut, jakobym ja lub jakakolwiek inna osoba na moje polecenie miała sugerować jakiejkolwiek firmie nabywanie analiz w firmach doradczych - oświadczył wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda, w oświadczeniu opublikowanym na stronie MZ.

W nawiązaniu do artykułów, które zostały opublikowane w dzienniku Fakt w dniu 25 czerwca 2016 r. "Wiceminister zdrowia wspomagał kolesiów?" oraz w dniu 27 czerwca 2016 r. "Napisał ustawę pod kolesi?", jak również kolejnymi materiałami prasowymi, odnoszącymi się do treści zawartych w ww. artykułach, kategorycznie oświadczam, iż opublikowane w nim treści są bezpodstawnymi insynuacjami - pisze Krzysztof Łanda.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej MZ wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda informuje:

"Przedstawione doniesienia prasowe, które sugerują, jakobym ja lub ktokolwiek inny na moje polecenie przygotował lub przygotowuje korzystną decyzję dla firmy farmaceutycznej w zamian za zamówienie jakiejkolwiek analizy w firmach doradczych, w tym w jakiejkolwiek firmie, z którą współpracowałem przed objęciem funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, są zarzutami bezpodstawnymi i nieprawdziwymi"

- Nieprawdziwy jest również zarzut, jakobym ja lub jakakolwiek inna osoba na moje polecenie miała sugerować jakiejkolwiek firmie nabywanie analiz w firmach doradczych - napisał wiceminister.

Czytaj też: Będzie nowa specjalizacja lekarska?

Dodał: "W sposób definitywny i jednoznaczny pragnę poinformować, iż w okresie pełnienia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, jak i podczas całej swojej pracy zawodowej, żadnym swoim zachowaniem lub decyzjami nie złamałem prawa ani nie naruszyłem standardów etyki i pragmatyki, wymaganych od osób piastujących funkcje publiczne. Przez cały czas uczciwie, rzetelnie i z pełną świadomością wyznaczonych mi celów dążyłem i będę dążył do wdrożenia zmian, których efekty przynoszą i będą przynosić wymierne korzyści obywatelom Polski.

Ponadto pragnę zwrócić uwagę, iż seria oczerniających mnie artykułów jest zbieżna w czasie z intensywnymi pracami w Ministerstwie Zdrowia w zakresie zasad i zakresu finansowania świadczeń gwarantowanych, których jestem koordynatorem. Na podstawie tego pozwalam sobie wyciągnąć wnioski, iż wszelkie ataki i spekulacje dotyczące mojej osoby, są reakcją i protestem niezadowolonych ze zmian grup interesów i nacisków. W związku z powyższym pragnę oświadczyć, iż żadne oszczerstwa i szantaże nie zmuszą mnie do tego, bym odstąpił od prac naprawczych w zakresie wycen i koszyka świadczeń gwarantowanych, mających na celu zwiększenie efektywności systemu ochrony zdrowia.

Czytaj cały artykuł tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA