REKLAMA

Wicepremier Gliński nazwał Ryszarda Petru postkomunistą

  • Autor: GP
  • 06 maja 2016 10:01
Wicepremier Gliński nazwał Ryszarda Petru postkomunistą Piotr Gliński jest wicepremierem i ministrem kultury. Do polityki trafił jako kandydat na premiera technicznego PiS za rządów PO. (fot.:facebook.com)

• Piotr Gliński nazwał w piątek (6 maja) Ryszarda Petru postkomunistą.
• Uzasadniał to twierdzenie środowiskiem z jakiego Petru się wywodzi i którego interesy lider Nowoczesnej ma reprezentować.

Wicepremier rządu Beaty SzydłoPiotr Gliński był gościem portalu WirtualnaPolska. W piątkowej (6 maja) rozmowie ustosunkował się do sylwetki lidera opozycyjnej partii Nowoczesna. Podkreślił, że w jego ocenie Ryszard Petru ma korzenie postkomunistyczne.

Ryszard Petru jest postkomunistą, wszyscy o tym wiemy - odpowiadał minister. - Wywodzi się z tego środowiska.

Gdy rozmawiający nie dowierzał temu co usłyszał wicepremier doprecyzował:

- (Ryszard Petru - red.) realizuje wspaniale interesy klasy postkomunistycznej w Polsce. Dlaczego pan uważa, że nie jest postkomunistą? - pytał retorycznie Gliński. - Nawet się wywodzi z tych środowisk, z tych grup społecznych. Wszyscy o tym wiemy. Pewien system wartości, pewna mentalność się ciągnie.

Ryszard Petru jest ekonomistą z wykształcenia, posłem na Sejm RP i przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Powołał. Przewodzi partii Nowoczesna, która jest w opozycji do rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • komentator 2016-05-06 15:11:47
    To jakiś kretynizm! Nie dziwię się słowom brata tego pana. On go już przejrzał wcześniej. Co to za obsesja z tym postkomunizmem, komuchami, czerwonymi? Tamten ustrój skończył się prawie 30 lat temu! Tamci ludzie stanęli właśnie nad grobami, lewicy nie ma w Sejmie. Petru był dzieciakiem jak PRL dogorywał, a p. Gliński ciągle stoi nogami w tamtej rzeczywistości! To paranoik jakiś! Po co to obrażanie i jątrzenie? Żeby za wszelką cenę zohydzić przeciwnika politycznego? Typowo polskie chamstwo! Nic więcej!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA