REKLAMA

Wicepremier Gliński spotka się z szefami mediów publicznych

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2016 14:29
Wicepremier Gliński spotka się z szefami mediów publicznych Szef MKiDN kultury wymienił kilka podstawowych kierunków polityki w obszarze kultury (fot. Facebook)

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w czwartek, 21 stycznia, spotka się z szefami mediów publicznych. Spotkanie ma dotyczyć współpracy resortu kultury i mediów - poinformował na konferencji prasowej poświęconej planom resortu.

Szef resortu kultury wymienił kilka podstawowych kierunków polityki w obszarze kultury. Jeden z nich to, jak mówił, "stabilizacja funkcjonowania instytucji i środowisk kultury - stabilizacja materialna, ale także stabilizacja jeżeli chodzi o wykonywania merytorycznych obowiązków".

Minister alarmował, że wskaźniki uczestnictwa w kulturze w Polsce są na niskim poziomie, co jest niepokojące. "Naturalne zadanie do wykonania to podnieść te wskaźniki, zwiększyć uczestnictwo polskiego społeczeństwa w kulturze" - mówił.

Inny z priorytetów związany jest z kulturą popularną, masową, tym, "żeby ona znalazła w sobie także miejsce dla wartości wyższego rzędu". Gliński zaznaczył, że "nie ma sensu walczyć kulturą popularną, trzeba ją oswajać przez lepszą jakość".

Wśród innych priorytetów MKiDN szef resortu wymienił działania związane z dziedzictwem narodowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA