REKLAMA

Wicepremier Gliński w Korei. Polityk odwiedził Asia-Europe Meeting

  • Autor: GP
  • 23 czerwca 2016 12:38
Wicepremier Gliński w Korei. Polityk odwiedził Asia-Europe Meeting Piotr Gliński na granicy podzielonego Półwyspu Koreańskiego. (fot.:twitter.com/MKiDN_GOV_PL)

• Piotr Gliński Rozmawiał z ministrem kultury, sportu i turystyki Republiki Korei Jongdaeok Kim.
• Wicepremier odwiedza azjatyckiego tygrysa w związku ze spotkaniem Asia-Europe Meeting.

Wicepremier Piotr Gliński jest w Korei z dyplomatyczną wizytą, której jednym z najważniejszych punktów jest szczyt Asia-Europe Meeting (ASEM). Siódme spotkanie tej inicjatywy odbywa się w dniach 23 i 24 czerwca w Gwangju.

Wicepremier rozmawiał tam m.in. z ministrem kultury, sportu i turystyki Republiki Korei Jongdaeok Kim oraz przedstawicielami koreańskich środowisk artystycznych i kulturalnych, zaangażowanych we współpracę  kulturalną z Polską. 

Podczas spotkania Gliński współprowadził warsztat na temat tradycyjnego dziedzictwa kulturowego i kreatywnej gospodarki.

ASEM (Asia-Europe Meeting) to nieformalny proces dialogu i współpracy pomiędzy państwami Unii Europejskiej a Azją Wschodnią, Południową i Południowo-Wschodnią, zainicjowany w 1996 roku w Bangkoku.

Logo ASEM, źródło: mkidn.gov.pl

U podstaw ASEM leży przekonanie o konieczności pogłębienia relacji pomiędzy regionami Europy i Azji w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju ekonomicznego oraz politycznego na świecie.

Czytaj: Piotr Gliński zgłosił polskiego kandydata do wystawy EXPO

ASEM skupia 48 członków: 27 państw Unii Europejskiej, Komisję Europejską, 10 członków Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN oraz Chiny, Japonię, Republikę Korei, Mongolię, Indie, Pakistan, Sekretariat ASEAN. Od 2010 r. w spotkaniach ASEM uczestniczą również Australia, Nowa Zelandia i Rosja. Założeniami ASEM jest współpraca w trzech obszarach działania – politycznym, ekonomicznym i kulturalnym.

Spotkania Ministrów Kultury ASEM odbywają się co dwa lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA