REKLAMA

Wicepremier Morawiecki Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej"

  • Autor: PAP/JS
  • 30 stycznia 2017 20:42
Wicepremier Morawiecki Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej" Mateusz Morawiecki (fot.mr.gov.pl)

•  Wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został wyróżniony tytułem Człowieka Roku 2016 "Gazety Polskiej".
•   Morawiecki otrzymał ten tytuł za "wizjonerstwo i udowodnienie niedowiarkom, że poprawa losu zwykłych ludzi jest korzystna dla gospodarki".

"Kiedy w latach 80. mozolną robotą na sicie i powielaczu staraliśmy się kruszyć mur komunistycznej propagandy, to nie wydawało mi się, że ta praca może być zwieńczona sukcesem" - powiedział wicepremier podczas gali.

Morawiecki dodał, że dzisiaj tak samo trudno kruszy się mur postkomunizmu. "Postkomunizm się nie skończył. My walczymy cały czas z postkomunizm. Komunizm też się nie skończył 4 czerwca 1989 r. Może formalnie się skończył dwa lata później z wolnymi wyborami, ale postkomunizm trwa" - powiedział.

Jak mówił utrudnia to m.in. wprowadzanie zmian gospodarczych. "Ale my staramy się zmienić generalnie architekturę i model gospodarczy" - podkreślił Morawiecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA