REKLAMA

Wiceszef Kancelarii Prezydenta: problem z praworządnością w Polsce nie występuje

 • Autor: PAP/JS
 • 29 sierpnia 2017 20:25
Wiceszef Kancelarii Prezydenta: problem z praworządnością w Polsce nie występuje Paweł Mucha podkreślił, że nie jest zwolennikiem wypowiedzi ze strony jakichkolwiek przedstawicieli innych państw członkowskich, które "odnoszą się do sytuacji wewnętrznej państw członkowskich". (fot. youtube.com)

Problem z praworządnością w Polsce nie występuje - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. W jego ocenie ostatnie wypowiedzi liderów Francji i Niemiec wpisują się w kampanie wyborcze.

"Nie każda wypowiedź, która pada w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w kontekście wyborczym, jest tego rodzaju wypowiedzią, na którą powinien reagować prezydent RP" - powiedział Mucha w TVN24.

Podkreślił, że nie jest zwolennikiem wypowiedzi ze strony jakichkolwiek przedstawicieli innych państw członkowskich, które "odnoszą się do sytuacji wewnętrznej państw członkowskich".

Ocenił, że ostatnie wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerz Niemiec Angeli Merkel na temat Polski wpisują się w kampanie wyborcze. Jak przypomniał, zbliżają się wybory parlamentarne w Niemczech, we Francji z kolei mamy "sytuację powyborczą", w której pada wypowiedź "dla ratowania wyniku i przełamania impasu rysującego się w świetle badań opinii publicznej".

Minister dodał, że nie zgadza się z wypowiedziami mówiącymi o zagrożeniu dla praworządności w Polsce. "Nie widzę żadnego zagrożenia z perspektywy praworządności w Polsce. Niefortunnie się zdarzyło, że tego typu wypowiedzi się pojawiają w przestrzeni publicznej" - mówił Mucha. "Taki problem nie występuje" - podkreślił.

Mucha ocenił, że "trafnie" odniosła się do słów prezydenta Francji premier Beata Szydło, która powiedziała, że Polska broni wartości leżących u podstaw UE związanych ze wspólnym rynkiem.

Zapewnił, że prezydent stoi na straży interesu Polski. "Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, współpracę w ramach UE i w różnych formatach, możemy być spokojni, że polskie sprawy są prowadzone dobrze" - dodał minister.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2017-08-30 11:53:46
  Do ostrzałka: Ten facet kłamie albo nie rozumie co się dzieje w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt że mu za to płacą, podejrzewam że kłamie.
 • ostrzałka 2017-08-30 11:43:37
  Do eugeniusz: Ten "facet" ma rację a ty po prostu nie rozumiesz co powiedział, bo jesteś zbyt tępy aby to zrozumieć.
 • eugeniusz 2017-08-30 10:41:03
  Czyżby kolejny facet w "przestrzeni publicznej", który szybciej mówi niż myśli, co w slangu salonowym się nazywa: pistolet. A z resztą, poczytajcie sobie stenogramy z sesji sejmiku zachodniopomorskiego... Jak Bóg przykazał: Tak-Tak, Nie-Nie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA