REKLAMA

Wiceszef MON: Do połowy września przedstawimy plan modernizacji

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 13:43
Wiceszef MON: Do połowy września przedstawimy plan modernizacji Do połowy września zostanie przedstawiony plan modernizacji technicznej sił zbrojnych - zapowiedział wiceminister obrony Bartosz Kownacki (fot. MON/twitter)

- Do połowy września zostanie przedstawiony plan modernizacji technicznej sił zbrojnych - zapowiedział wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Na konferencji prasowej w Warszawie, w przeddzień kieleckich targów zbrojeniowych, Kownacki przypomniał, że został zobowiązany, by szczegółowy projekt planu modernizacji technicznej na lata 2017-22 przedłożyć do 15 września, i zapewnił, że termin zostanie dotrzymany. Dodał, że plan "de facto już jest", czeka na ostateczną akceptację ministra Antoniego Macierewicza.

Nawiązując do wysuniętego pod koniec sierpnia przez PO żądania przedstawienia polityki kadrowej w Polskiej Grupy Zbrojeniowej i tworzących ją spółkach, Kownacki powiedział, że zmiany personalne nastąpiły po wielu miesiącach i jeżeli zostały dokonane, to z powodów merytorycznych.

Czytaj też: Od 5 września "Smoleńsk" w kinach. Prezydent na premierze filmu

- Daliśmy wszystkim spółkom, wszystkim zarządom czas na wykazanie planu działań - zapewnił prezes PGZ Arkadiusz Siwko. Jak powiedział, w niektórych przypadkach interwencja była konieczna tak jak w Hucie Stalowa Wola, na którą Inspektorat Uzbrojenia MON z powodu opóźnień w dostawach nałożył w tym roku kary umowne na ponad 45 mln zł., co spowoduje wzrost kosztów funkcjonowania spółki w najbliższych latach. - Nie mogliśmy nie reagować - dodał Siwko.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA