REKLAMA

Wiceszef MSWiA: Żaden siłowy wariant dot. protestu w Sejmie nie wchodzi w grę

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 19:42
Wiceszef MSWiA: Żaden siłowy wariant dot. protestu w Sejmie nie wchodzi w grę Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński (fot. facebook)

• Żaden siłowy wariant dotyczący protestu opozycji w Sejmie nie wchodzi w grę - powiedział po wtorkowym (10 stycznia), wieczornym posiedzeniu klubu PiS wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
• Jego zdaniem, wobec posłów opozycji powinny zostać wyciągnięte konsekwencje "nie siłowe, ale prawne".

Klub PiS rozpoczął się po godz. 17 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie i obradował nieco ponad godzinę. Dyskusja dotyczyła możliwych scenariuszy środowego posiedzenia Sejmu. Władze partii, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński wzywali do mobilizacji.

Kaczyński prosił o jedność; mówił też, że porozumienie z opozycją było blisko, choć w spotkaniu zorganizowanym przez marszałka Senatu nie brał udziału lider PO Grzegorz Schetyna.

Powiedział, że obrady Sejmu odbędą się na sali plenarnej, ale Sala Kolumnowa też będzie gotowa.

"Zamierzamy w środę o godz. 12 rozpocząć prace na sali plenarnej" - powiedziała dziennikarzom po posiedzeniu klubu rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Mam nadzieję, że rozhisteryzowana opozycja nam to umożliwi. Walka o to, kto jest liderem opozycji, nie zasługuje na to, żeby robić histerię na sali obrad" - dodała posłanka. Na uwagę, że środowe obrady nie odbędą się w zwykłych okolicznościach, odparła: "tę niezwykłą sytuację zafundowała nam opozycja, proszę pytać opozycję o szczegóły, co zamierza robić jutro".

Po zakończeniu spotkania klubu PiS wypowiadał się także wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który wyraził pogląd, że posłowie opozycji, blokując mównicę, złamali prawo. "Mam nadzieję, że wszystko się jakoś unormuje, że posłowie przestaną okupować mównicę, usiądą na swoich miejscach i będą pracować jak przystało na posłów" - dodał Zieliński.

Dziennikarze zapytali też wiceministra, czy jest mobilizacja BOR i innych służb przed środowym posiedzeniem Sejmu. "Wszystkie służby wykonują swoje obowiązki" - odpowiedział Zieliński. Zapewnił, że "żaden wariant siłowy nie wchodzi w grę". Według niego, powinny zostać wyciągnięte konsekwencje "nie siłowe, ale prawne". "Nie może być tak, że w państwie prawa jakaś grupa może bezkarnie łamać prawo" - dodał wiceszef MSWiA.

Jak ocenił, posłowie opozycji, którzy okupują salę sejmową, łamią prawo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • martin 2017-01-10 22:30:55
    p. Zielinski co z pana za minister ze uciekacie przed awanturnikami politycznymi z sali plenarnej sejmu ??? Nie po to jestes ministrem MSWiA abys z Blaszczakiem uciekal po innych salach przed awanturnikami , sabotażystami , zdrajcami , warchołami z sali plenarnej . Robcie co do was należny , wywalic ich na ulice i niech tam sobie strajkuja na mrozie i sniegu . pezeciez im nie chodzi o Polskę i Polaków , chca rzadow za wszelka cene , za cene nawet wojny domowej .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA