REKLAMA

Witek: Byli szefowie MON mogą domagać się dymisji Macierewicza. Mają do tego prawo

  • Autor: jm
  • 16 maja 2016 21:35
Witek: Byli szefowie MON mogą domagać się dymisji Macierewicza. Mają do tego prawo W opinii Elżbiety Witek, Antoni Macierewicz "naprawdę poświęca się wojsku". (fot. Twitter)

- Byli szefowie MON mogą domagać się dymisji Antoniego Macierewicza, bo mają do tego prawo - powiedziała w "Faktach po Faktach" Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło, komentując list otwarty jaki wystosowali byli ministrowie.

Przypomnijmy, byli ministrowie obrony narodowej ocenili we wspólnym liście, że Antoni Macierewicz nie powinien dłużej sprawować urzędu ministra obrony narodowej oraz że rząd PiS podważył pozycję Polski w strukturach europejskich i atlantyckich. W piśmie odnoszą się m.in. do środowego wystąpienia Macierewicza w Sejmie ws. raportu o rządach PO-PSL.

Czytaj też: Audyt rządów PO-PSL, Macierewicz: Siły zbrojne nie zapewniały bezpieczeństwa RP

W ocenie Elżbiety Witek, byli szefowie MON mogą domagać się dymisji Antoniego Macierewicza, bo mają do tego prawo. Przyznała również, że czuje się bezpieczna, kiedy minister Macierewicz stoi na czele resortu obrony narodowej.

- Macierewicz żyje wojskiem i bardzo poważnie do tego podchodzi - powiedziała Witek w "Faktach po Faktach". - To jest coś na czym on się po pierwsze zna, a po drugie to jest jego pasją. A po trzecie to jest człowiek, który naprawdę poświęca się wojsku - podkreśliła.

Pod listem otwartym dotyczącym odwołania Antoniego Macierewicza podpisali się: Janusz Onyszkiewicz (szef MON w latach 1992-1993 i 1997-2000), Bronisław Komorowski (szef MON w latach 2000-2001, prezydent Polski w latach 2010-2015), Janusz Zemke (wiceszef MON w latach 2001-2005), Radosław Sikorski (szef MON w latach 2005-2007, szef MSZ w latach 2007-2014), Bogdan Klich (szef MON w latach 2007-2011) oraz Tomasz Siemoniak (szef MON w latach 2011-2015).

- Dobrze, że ci ludzie podpisali list. Ja się z tego cieszę, bo to jest egzemplifikacja tezy, którą sformułowałem na początku mojego wystąpienia, że przez 24 lata była grupa osób, która występowała w różnych partiach i pod różnymi nazwami, która działała na szkodę armii - skomentował list Antoni Macierewicz na antenie radiowej Trójki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA