REKLAMA

Witek: Polska wypełniła zalecenia Komisji Weneckiej, Trybunał Konstytucyjny działa

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 10:33
Witek: Polska wypełniła zalecenia Komisji Weneckiej, Trybunał Konstytucyjny działa Szefowa gabinetu Beaty Szydło Elżbieta Witek (Fot. youtube.com)

• Szefowa gabinetu Beaty Szydło Elżbieta Witek uważa, że Polska wypełniła zalecenia Komisji Weneckiej, a Trybunał Konstytucyjny "jest i działa".
• "Polska się zmieniła, zmieniła się na arenie międzynarodowej (...) zaczyna być podmiotem" - dodała.
• Na pytanie o to, co dalej w kwestii kryzysu sejmowego i protestu Platformy Obywatelskiej, Witek odpowiedziała, że jest wiele możliwości.

Pytana w czwartek (12 stycznia) w TVP Info o debatę kandydatów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, z których większość poparła nałożenie sankcji na Polskę, jeżeli polski rząd nie wypełni zaleceń Komisji Weneckiej, Witek odpowiedziała: "Polska wypełniła zalecenia, ja przypomnę, że Komisja Wenecka wydaje opinie, myśmy pokazywali i mówili, że zakres tej opinii znacznie wykraczał poza tematykę, z jaką zwróciliśmy się do Komisji Weneckiej".

"Zostało wypełnione wszystko, Trybunał Konstytucyjny działa, skoro opozycja mówi o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego tej ustawy budżetowej, to oznacza, że nareszcie, po roku czasu, uznaje, że Trybunał Konstytucyjny jest i działa, w związku z tym to, że ci kandydaci w ogóle stawiają sprawę polską na jakimś ważnym miejscu, świadczy o tym, że Polska się zmieniła, zmieniła się na arenie międzynarodowej (...) zaczyna być podmiotem" - dodała.

Czytaj też: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie dla kamer

"Jesteśmy dużym krajem, ważnym krajem i to prowadzenie polityki zagranicznej nie może polegać tylko na poklepywaniu się po plecach, tylko na tym, że bronić, tak jak to robią inne duże kraje UE, polskiego narodowego interesu" - mówiła polityk.

Na pytanie o to, co dalej w kwestii kryzysu sejmowego i protestu Platformy Obywatelskiej, Witek odpowiedziała, że "jest wiele możliwości, jest Komisja Etyki Poselskiej, jest Komisja Regulaminowa, jeżeli Platforma Obywatelska ciągle powołuje się na regulamin, to warto, żeby popatrzyła, co jest w regulaminie napisane".

Dodała, że protest PO to "próba destabilizacji państwa". "Mam nadzieję, że my nie będziemy już dłużej pozwalać na to, żeby ta mniejszość blokowała prace większości, naprawdę nie po to zostaliśmy wybrani, nie po to dostaliśmy mandat, żeby siedzieć bezczynnie i przyglądać się protestowi dziwnemu, śmiesznemu, groteskowemu prowadzonemu przez Platformę Obywatelską" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • tomasz_kubik@toya.net.pl 2017-01-12 12:45:11
    Możliwe, że w sprawie Trybunału Konstytucyjnego Elżbieta Witek przekonuje samą siebie, ale nie uwzględnia Konstytucji. Najnowsze pomysły P. i S. wobec Trybunału zaskarżono do Trybunału, ale do Trybunału, którego sens pracy wyznacza Konstytucja Rzeczypospolitej. Czyli obowiązują orzeczenia Trybunału, według których sędziami Trybunału są sędziowie wybrani w poprzedniej kadencji sejmowej. W takim składzie Trybunał może zebrać się na Zgromadzeniu Ogólnym sędziów i wybrać kandydatów na prezesa Trybunału, którym obecnie na podstawie artykułu 194 ustęp 2 jest poprzednio wiceprezes Trybunału.
  • Trybunał PIStytucyjny 2017-01-12 11:23:50
    Pełna komuna. Wbrew prawu wymienili połowę składu. Wbrew prawu mianowali P.O. przewodniczącego. Nie drukowali orzeczeń a mówią że działa. Jest tylko fasada a środku ch..., d... i kamieni kupa. Kolejna instytucja które powinna być niezależna a została zawłaszczona przez PIS.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA