REKLAMA

Witold Kołodziejski, Szymon Ruman wiceministrami w resorcie cyfryzacji

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 08:46
Witold Kołodziejski, Szymon Ruman wiceministrami w resorcie cyfryzacji W resorcie kierowanym przez Annę Streżyńską będzie pracować dwóch wiceministrów (Anna Streżyńska obejmuje urząd ministra, fot.mac.gov.pl)

W Ministerstwie Cyfryzacji będzie pracować dwóch nowych wiceministrów - Witold Kołodziejski i Szymon Ruman.

Witold Kołodziejski

Kołodziejskiego powołano na stanowisko sekretarza stanu, a Rumana na stanowisko podsekretarza.

Kołodziejski to magister filozofii, dziennikarz, samorządowiec i ekspert medialny. W latach 2002-2006 radny i przewodniczący Rady Warszawy. W styczniu 2006 roku został powołany przez Senat RP w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2007 r. do 2010 r. pełnił funkcję przewodniczącego KRRiT.

Szymon Ruman

Ruman od 2005 r. związany jest z administracją publiczną. W latach 2005-2007 był rzecznikiem prasowym marszałka Sejmu RP. Następne pięć lat pracował jako ekspert ds. legislacji w Biurze Analiz Sejmowych. W tym okresie współpracował z sejmową komisją ds. Unii Europejskiej, a także zajmował się zgodnością polskiego prawa z prawem UE. W 2012 r. wszedł w skład korpusu Polskiej Prezydencji w UE. W latach 2012-2014 pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA