REKLAMA

Witold Waszczykowski broni Jarosława Kaczyńskiego: To była odpowiedź na chamstwo opozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 19 lipca 2017 12:19
Witold Waszczykowski broni Jarosława Kaczyńskiego: To była odpowiedź na chamstwo opozycji To była szczera, męska odpowiedź - powiedział szef MSZ o wypowiedzi prezesa PiS (Witold Waszczykowski, fot.MSZ/twitter.com)

To była szczera, męska odpowiedź na chamstwo, które żeśmy wczoraj widzieli w wykonaniu opozycji - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski odnosząc się do wtorkowej (18 lipca) wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Przepraszam bardzo panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami" - powiedział podczas wtorkowej debaty w Sejmie lider PiS Jarosław Kaczyński zwracając się do polityków opozycji.

Wcześniej poseł PO Borys Budka zwracając się do Kaczyńskiego mówił: "Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy". "Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy. Tym aktem prawnym, tym zestawem ustaw państwo próbujecie zdusić polską demokrację" - stwierdził Budka.

W środę (19 lipca) o tę wypowiedź pytany był przez dziennikarzy szef MSZ. "To była szczera, męska odpowiedź na chamstwo, które żeśmy wczoraj widzieli w wykonaniu opozycji" - ocenił Waszczykowski.

Czytaj też: PO: Jarosław Kaczyński odleciał. Takie słowa z ust szefa największej partii politycznej są haniebne

W podobnym tonie wypowiedział się poseł PiS Jacek Sasin. "Jestem pełen podziwu dla cierpliwości pana prezesa, który jest non stop zaczepiany, atakowany, a jest już absolutnie oburzającym używanie w wypowiedziach przez opozycję pamięci śp. Lecha Kaczyńskiego, którego ci sami ludzie, którzy się dzisiaj na niego powołują, atakowali w sposób bezpardonowy. To jest rzeczywiście haniebne i niegodne" - powiedział dziennikarzom Sasin.

"Muszę powiedzieć, że ta emocjonalna wypowiedź pana prezesa z tego po prostu wynika" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA