REKLAMA

Witold Waszczykowski: Chciałbym, aby Rosjanie zaczęli wreszcie współpracować z Polską

 • Autor: PAP/JS
 • 04 kwietnia 2017 18:32
Witold Waszczykowski: Chciałbym, aby Rosjanie zaczęli wreszcie współpracować z Polską Witold Waszczykowski (fot.msz.gov.pl)

Polska oczekuje na działania Rosji dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - oświadczył szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do reakcji Moskwy na sformułowanie nowych zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów ze Smoleńska.

"Chciałbym, aby Rosjanie zaczęli wreszcie współpracować z Polską. Za chwilę mija siedem lat od katastrofy, a jej przyczyny nie zostały wyjaśnione" - mówił dziennikarzom przebywający w Parlamencie Europejskim w Strasburgu szef polskiej dyplomacji.

Jak przypominał, od niemal 7 lat ani prokuratura, ani inne władze, które są odpowiedzialne za tę sprawę w Rosji, nie współpracują z Polską. "Wrak w dalszym ciągu nie wrócił, czarne skrzynki w dalszym ciągu nie wróciły (do Polski - red)" - wymieniał.

Podkreślił, że nie widzi sensu, by odpowiadać na retorykę strony rosyjskiej w tej sprawie, a nasz kraj oczekuje na czyny. "Klucze do poprawy relacji z Polską nie tylko w kwestii śledztwa smoleńskiego, ale w wielu innych, są w Moskwie. Wolelibyśmy, aby Rosja zaczęła pragmatycznie zachowywać się wobec Polski, bo ze strony Polski nie ma wrogich działań i kroków" - oświadczył minister.

Rosyjskie MSZ oznajmiło w poniedziałek, że dochodzenie po katastrofie smoleńskiej pokazało, iż rosyjscy kontrolerzy lotów nie mają związku z tym wydarzeniem, i zarzuciło władzom Polski, że "próbują bezpodstawnie przypisać rosyjskim specjalistom jakiś zły zamiar".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Marek 2017-04-05 14:04:15
  Przepraszam, ale czy Polska pod obecnym przywództwem nie prowadzi wręcz wrogiej polityki wobec Rosji? ?
 • Rozczarowany 2017-04-04 20:00:49
  Do Sk: EUREKA !! Skoro już na to wpadłeś to teraz zastanów się kto nieustannie od 7 lat wykonuje ruskie instrukcje tu na miejscu aby nas podzielić. A jeśli chodzi o trumpa to znalazieś sobie adwokata :))
 • Sk 2017-04-04 19:30:59
  Ale Rosjanom zależy na podzieleniu Polaków, a to jest super dzieląca sprawa, dlatego sami nic nie osiągniemy, no chyba że prezydent Tramp jakoś wpłynie na prezydenta Putina, ale będzie ciężko!
 • Sk 2017-04-04 19:27:23
  Ja osobiście od pierwszej informacji tj.wypowiedzi kontrolera lotu z wierzy w Smoleńsku- gdy powiedział że oni, czyli nasi piloci nie rozumieli pa rusku, natychmiast zrozumiałem że mają coś na sumieniu, bo przecieź liczby są praktycznie zrozumiałe każdemu, choćby nigdy nie miał kontaktu z językiem rosyjskim. Podali więc niewłaściwe ciśnienie i wprowadzili w jar - zaniżenie terenu, a póżniej było już za póżno na odejście na drugi krąg
 • Rozczarowany 2017-04-04 19:16:24
  Nie ma tłumaczenia. Nic nie robicie .Gdzie jest wrak dlaczego nie ma go jeszcze w Polsce. Weźcie się do roboty pisowskie nieudaczne lenie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA