REKLAMA

Witold Waszczykowski: Donald Tusk ma walczyć o interesy Polski, a nie ingerować w polską politykę

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 11:07
Witold Waszczykowski: Donald Tusk ma walczyć o interesy Polski, a nie ingerować w polską politykę Donald Tusk jest od tego, żeby bronić interesów Polski w Brukseli - powiedział szef MSZ (Witold Waszczykowski, fot.msz.gov.pl)

Donald Tusk jest od tego, żeby bronić interesów Polski w Brukseli, a nie ingerować w wewnętrzny proces polityczny w kraju - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując odrzucenie przez prezydenta Andrzeja Dudę propozycji spotkania z Tuskiem.

Tusk zaniepokojony przebiegiem dyskusji w organach UE i kluczowych stolicach na temat sytuacji w Polsce złożył w środę (19 lipca) prezydentowi propozycję spotkania, ale została ona odrzucona.

Informację tę potwierdził szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak przekazał, zdaniem prezydenta "nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej.

W czwartek (20 lipca) o to, czy to dobrze, że prezydent odrzucił propozycję rozmowy ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej, dziennikarze zapytali w Sejmie szefa polskiej dyplomacji.

"Pan Donald Tusk jest od tego, żeby bronić interesów Polski w Brukseli, a nie ingerować w proces wewnętrzny ani polityczny w Polsce" - odpowiedział Waszczykowski. Dopytywany, czy spotkanie z prezydentem stanowiłoby taką ingerencję, powtórzył: "Pan Donald Tusk ma zadanie tam walczyć o interesy Polski".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA