REKLAMA

Witold Waszczykowski: Donald Tusk powinien dzielić się informacjami z rządem

  • Autor: PAP/AT
  • 18 października 2017 10:39
Witold Waszczykowski: Donald Tusk powinien dzielić się informacjami z rządem Unijni urzędnicy przekazują informacje szefom swoich rządów - powiedział Witold Waszczykowski (Donald Tusk, fot.twitter.com/eucopresident)

Donald Tusk mógłby dzielić się informacjami z rządem. Nie widać takiej chęci z jego strony - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dodał, że inni unijni urzędnicy przekazują informacje szefom swoich rządów.

Szef MSZ zaznaczył w środę w Radiu dla Ciebie, że nie dostrzega aktywności Tuska m.in. w kwestii Brexitu. "Oceniam negatywnie jego zachowanie. Nie pomaga w realizacji żadnych polskich interesów ani w UE, ani poza UE" - powiedział minister

"Jakie informacje nam przekazał? W jakiej kwestii, która interesuje Polskę, w jakim interesie np. Nord Stream II, opowiedział się, zadeklarował i lobbował, żeby interes polski był zrealizowany? Ja takich nie znam" - dodał szef MSZ.

Według niego Tusk mógłby dzielić się informacjami z rządem. "Nie widać takiej chęci z jego strony. Kiedy była ostatnia wizyta w Polsce? W grudniu ubiegłego roku. A co robił? Zachęcał do puczu. To jest dialog?" - pytał Waszczykowski.

Kiedy była ostatnia wizyta Donalda Tuska w Polsce? W grudniu ubiegłego roku. A co robił? Zachęcał do puczu. To jest dialog? - pyta szef MSZ (Witold Waszczykowski, fot. MSZ/Twitter)

Jak zaznaczył, inni unijni urzędnicy przekazują informacje szefom swoich rządów. "Doskonale wiem, że inne nacje, inni urzędnicy są albo briefowani przez szefów swoich rządów, albo sami informują. Przede wszystkich jest to przekazywanie informacji. To jest ściąganie ludzi. Proszę sobie wyobrazić ile ludzi ściągnęła do współpracy w centrali w Brukseli pani Federica Mogherini, była włoska minister spraw zagranicznych, która jest obecnie szefem dyplomacji europejskiej" - oświadczył minister.

Odniósł się również do kwestii przyjęcia przez Polskę euro. Waszczykowski zaznaczył, że ewentualne wprowadzenie euro w Polsce jest skomplikowane i nie można ograniczać tego problemu do spraw związanych z polityką lub ekonomią. "Na razie nie spełniamy tych kryteriów, daleko nam jest. Bycie poza strefą jest ciągle opłacalne gospodarczo, ponieważ szybciej rozwijają się państwa nieposiadające waluty euro. Dopóki nie nadrobimy tego dystansu, dopóki nie uznamy, że warunki bycia w euro są korzystne, to jest to sprawa poza dyskusją" - wyjaśnił szef dyplomacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • robole 2017-10-18 17:12:11
    Cymbał od San Eskobar,mówi Tuskowi co ma robić,większego łajzy nie słyszałem,i nie widziałem,nawet śmiać z tego młota,się nie chcę.
  • jur 2017-10-18 16:03:51
    Waszczu, czy sie nacpales, czy tez mozg obrosl tobie sadlem?.. Najpierw obrzucacie Pana Tuska lajnem, a teraz zadacie by on was informowal o roznych sprawach i zatrudnial waszych pisiorow. To premier powinna go przeprosic i jechac do Brukseli, a nie odwrotnie! Typowo pisuarowe myslenie!..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA