REKLAMA

Witold Waszczykowski o integracji Bośni i Hercegowiny z UE

  • Autor: PAP/JS
  • 11 marca 2016 08:06
Witold Waszczykowski o integracji Bośni i Hercegowiny z UE Ministrowie spraw zagranicznych Polski oraz Bośni i Hercegowiny spotkali się w siedzibie MSZ 10 marca podczas oficjalnej wizyty Igora Crnadaka w Polsce (fot. msz.gov.pl)

Polska będzie wspierać Bośnię i Hercegowinę na drodze integracji z Unią Europejską - zapewnił minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z szefem dyplomacji Bośni i Hercegowiny Igorem Crnadakiem.

- Jesteśmy gotowi dzielić się swoimi doświadczeniami z okresu przedakcesyjnego - dodał Witold Waszczykowski.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski oraz Bośni i Hercegowiny spotkali się w siedzibie MSZ 10 marca podczas oficjalnej wizyty Igora Crnadaka w Polsce. W trakcie rozmów poruszono kwestie współpracy dwustronnej, szczególnie w dziedzinie gospodarki i rolnictwa. Ministrowie omówili także postępy w integracji Bośni i Hercegowiny z Unią Europejską oraz współpracę z NATO.

- Mamy nadzieję, że po złożeniu formalnego wniosku o członkostwo w UE, Bośnia i Hercegowina nieodwracalnie i nieodwołalnie wkroczyła na ścieżkę integracji europejskiej - powiedział szef polskiej dyplomacji. W jego ocenie "Europa nie będzie w pełni zjednoczona póki wszystkie państwa Bałkanów Zachodnich nie zostaną jej członkami".

- Liczymy także na stopniowe zacieśnianie współpracy Sarajewa z NATO - dodał minister Waszczykowski. Minister Crnadak podziękował za dotychczasowe poparcie Polski dla euroatlantyckich starań Bośni i Hercegowiny i wyraził nadzieję na jego dalsze wsparcie.

Podkreślił, że "złożenie wniosku Bośni i Hercegowiny o członkostwo w Unii Europejskiej będzie dobrze wykorzystaną szansą, a polityczny konsensus w tej sprawie przywróci wiarygodność bośniackim aspiracjom europejskim". Dodał również, że "Bośnia i Hercegowina liczy na zintensyfikowanie kontaktów politycznych z Polską oraz ściślejszą współpracę między parlamentami obu krajów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA