REKLAMA

Witold Waszczykowski objął urząd ministra spraw zagranicznych

  • Autor: PAP
  • 16 listopada 2015 19:41
Witold Waszczykowski objął urząd ministra spraw zagranicznych Nowy minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski (fot. Facebook)

Nowy minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski objął w poniedziałek swój urząd. Kierowanie resortem przekazał mu ustępujący szef dyplomacji Grzegorz Schetyna.

Jak poinformował na Twitterze dotychczasowy rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski nowo zaprzysiężonego ministra przyjął w gmachu ministerstwa Grzegorz Schetyna. Waszczykowski spotkał się również z kierownictwem resortu - dowiedziała się PAP.

Przed objęciem urzędu Waszczykowski powiedział dziennikarzom, że w nowej roli poświęci się wyłącznie polityce zagranicznej. "Żegnam się z państwem jako publicysta, jako komentator polityki wewnętrznej w kraju, natomiast zaczynam swoją pracę jako minister spraw zagranicznych" - mówił.

"Przestaję recenzować kwestie wewnętrzne - to są zajęcia dla innych moich kolegów, z innych resortów" - zapowiedział szef MSZ.

Jak podkreślił, najważniejszym kierunkiem polityki zagranicznej MSZ pod jego kierownictwem będzie polityka w regionie.

Waszczykowski był również pytany przez dziennikarzy o stosunek rządu Beaty Szydło do zobowiązań Polski dotyczących przyjmowania w naszym kraju napływających do Europy uchodźców.

Nowy szef MSZ zaznaczył, że ich ostateczne wypełnienie zależy m.in. od tego, czy znajdą się uchodźcy chętni do zamieszkania w Polsce. Waszczykowski podkreślił, iż oprócz standardowej procedury azylowej będą oni poddawani weryfikacji z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego.

"Każdą osobę, która będzie aplikowała o pozostanie w Polsce czy o przyjazd będziemy skrupulatnie sprawdzać pod kątem naszych przepisów bezpieczeństwa. Jeśli będzie się kwalifikować, to będziemy rozpatrywać wnioski azylowe" - zadeklarował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Waldi Bayern 2015-11-22 16:59:19
    typowy zacofany ministerek! polska to ZACOFANA BANANENREPUBLIK !! poloki ino mogom funkcjonowac po niemieckim butem! polskie mohery raus ZE OBERSCHLESIEN! Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o polsce i Śląsku: "Dać polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła." A małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu! Jaki jest JEDYNY sukces polskiej gospodarki? Wyżebrane Niemieckie pieniądze z EU.. Był Majdan w Kijowie - czas na Śląski Majdan, polskie mohery raus ze Śląska! poloki to ta sama rasa co ruskie! to slurzonce, białe murzyni, polak to makumba dla pana Niemca! Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo! najwienksze szczenscie dla polaczka to zbierac smieci u Niemieckiego Bauera potem kupic stary Niemiecki Volkswagen albo Opel, przyjechać nim Niemieckom Autobahnom i sie chwalic nim u innych polaczkow! Glück auf, Oberschlesien bleibt deutsch!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA