REKLAMA

Witold Waszczykowski odwiedza Watykan

  • Autor: PAP
  • 29 lutego 2016 23:03
Witold Waszczykowski odwiedza Watykan W czasie wizyty w Watykanie minister Waszczykowski spotkał się kardynałem Stanisławem Ryłko. (Fot.: Creative Commons)

• Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął dwudniową wizytę w Stolicy Apostolskiej od spotkania z Przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich kardynałem Stanisławem Ryłko.
• Głównym tematem rozmów był stan przygotowań do lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i związana z nimi wizyta Papieża Franciszka.

Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji podkreślił, iż kluczową kwestią przygotowań do Światowych Dni Młodzieży pozostaje bezpieczeństwo.

- Nie możemy organizacji tego wydarzenia wyjąć z kontekstu aktualnej sytuacji w Europie - zaznaczył minister Waszczykowski.

W siedzibie Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej minister Waszczykowski spotkał się z Polakami pracującymi w Sekretariacie Stanu i innych instytucjach Stolicy Apostolskiej. Spotkanie było okazją do omówienia m.in. współpracy i działalności Polonii i Polaków mieszkających i pracujących za granicą na rzecz promocji Polski.

Pierwszego dnia wizyty polska delegacja złożyła bukiety biało-czerwonych kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

W czasie wizyty w Watykanie minister Waszczykowski spotka się również z Sekretarzem ds. Relacji z Państwami abp Paulem Gallagherem oraz Sekretarzem Stanu kardynałem Pietro Parolinem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA