REKLAMA

Witold Waszczykowski: Tusk nie pomaga w realizacji interesu Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 12 października 2017 16:17
Witold Waszczykowski: Tusk nie pomaga w realizacji interesu Polski Ministrowie spraw zagranicznych i obrony przebywają w Londynie, gdzie uczestniczą w spotkaniu ze swoimi odpowiednikami w rządzie Wielkiej Brytanii w ramach tzw. kwadrygi. (Witold Waszczykowski, fot. MSZ/twitter)

Donald Tusk nie pomaga w realizacji żadnego polskiego interesu ani w Unii, ani poza Unią - powiedział w Londynie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef polskiej dyplomacji, pytany - podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem - o współpracę rządu z byłym premierem, powiedział, że "nie czuje żadnego wsparcia (Tuska - red) w kwestiach negocjacji między Europą a Wielką Brytanią na temat Brexitu".

"Państwo dobrze wiecie, że pan Donald Tusk stał się liderem polskiej opozycji. Był jednym z być może organizatorów, ale na pewno uczestników nieudanego puczu, który kilka miesięcy temu chciano w Polsce przeprowadzić przeciw polskiemu parlamentowi" - tłumaczył szef MSZ. "Odpowiedź na to pytanie jest więc bardzo krótka: pan Donald Tusk nie pomaga w realizacji żadnego polskiego interesu ani w Unii, ani poza Unią" - skwitował.

Waszczykowski odniósł się także do zakończonej w czwartek (12 października) piątej rundy negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oceniając, że "negocjacje idą zbyt wolno i postęp jest zbyt wolny, natomiast nie ma żadnych zmian, (...) które by w sposób niekorzystny naruszały status Polaków mieszkających" w W.Brytanii.

Jednocześnie szef MSZ przypomniał, że "pełnię władzy i pełny mandat do negocjacji" w imieniu UE sprawuje Michel Barnier. "Musimy dać mu możliwość, swobodę prowadzenia tych negocjacji" - podkreślił, dodając, że dla polskiego rządu (...) priorytetem jest zagwarantowanie praw milionowej społeczności Polaków w Wielkiej Brytanii, tak "aby nie pogorszyło się po Brexicie".

Ministrowie spraw zagranicznych i obrony przebywają w Londynie, gdzie uczestniczą w spotkaniu ze swoimi odpowiednikami w rządzie Wielkiej Brytanii w ramach tzw. kwadrygi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sobiebrat 2017-10-12 17:03:32
    To wszystko prawda Panie Waszczykowski. Tusk, działając w "białych rękawiczkach", wprowadził Polskę w szereg ślepych uliczek ekonomicznych i w tym samym czasie, sprzedał prawie pół Polski razem z "duszami" kapitałowi zachodniemu w Berlinie, Brukseli i Paryżu. I taki cieć, chce ponoć zostać prezydentem Polski ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA