REKLAMA

Władysław Frasyniuk: Apeluję, by jednoczyły nas wartości; jesteśmy gotowi do debaty jaka ma być Polska

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lipca 2017 20:20
Władysław Frasyniuk:  Apeluję, by jednoczyły nas wartości; jesteśmy gotowi do debaty jaka ma być Polska Władysław Frasyniuk (fot. KOD/twitter)

Apeluję, by jednoczyły nas wartości, nie możemy kierować się strachem - mówił do zgromadzonych na manifestacji na Placu Zamkowym b. opozycjonista z czasów PRL: Władysław Frasyniuk. Wyraził gotowość do debaty z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim o tym, jaka ma być Polska.

• Podczas zgromadzenia na Placu Zamkowym, odczytano wspólny apel b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz Frasyniuka.

• "W obliczy zagrożeń wynikających z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości stajemy także i dzisiaj w obronie podstawowych wartości należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej" - zaznaczyli.

"Mając w pamięci tragiczny wypadek lotniczy pod Smoleńskiem, w którym zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 obywateli, sprzeciwiamy się brutalnemu wykorzystywaniu zmarłych do bieżących celów politycznych" - podkreślili autorzy apelu. "Stajemy w obronie naszych dzieci i ich dzieci, którym należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku" - dodano.

Wałęsa i Frasyniuk zaapelowali o zaangażowanie do wszystkich tych, którym bliskie są te wartości.

"Bez tych wartości nie będzie naszego państwa. Te wartości to jest coś co nas wyróżnia w UE" - mówił do zebranych na Placu Zamkowym Frasyniuk. "Te wartości musimy ponieść w całym naszym kraju w najmniejszej nawet miejscowości, to musi być powód do dumy, a nie bierne, lękliwe się chowanie się przed wolnością i dewastacją tego, co z państwem robi Prawo i Sprawiedliwość" - mówił Frasyniuk.

Tłum krzyczał "zwyciężymy". "Apeluję, żeby te wartości były elementem, który nas jednoczy. Ale te wartości są niezwykle ważne także w naszym dialogu z partiami politycznymi. Partie polityczne muszą także przyjąć te wartości, bo tylko dzięki tym wartościom jesteśmy w stanie stworzyć wielką, obywatelską, solidarność, która zwycięży w wyborach samorządowych i parlamentarnych z Prawem i Sprawiedliwością" - mówił Frasyniuk.

Dodał, że "jeśli w życiu publicznym czegokolwiek brakuje, to wartości". "Nie możemy kierować się strachem, strachem kieruje się władza" - wskazał.

"Z tego miejsca - mimo że tutaj trudno to powiedzieć - mówię do Jarosława Kaczyńskiego: jesteśmy gotowi na debatę jaka ma być ta Polska. Nie zamykajmy się na rozmowy" - zaapelował Frasyniuk.

Jak mówił, szef PiS "zostawił jeden niespalony za sobą most". "Jarosław Kaczyński w ostatnią niedzielę powiedział, że jest jedna Polska i tu pewnie z nim się zgodzimy. Z całą pewnością apelujemy do koleżanek i kolegów, do obywateli polskiego państwa, do panów w kaskach i bez kasków, jedna Polska oznacza, że czas sobie postawić pytanie, jak ma ona wyglądać, czy to ma być Polska Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza?" - pytał Frasyniuk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Idzie nowe 2017-07-12 00:03:30
    Panie Frasyniuk, wasz czas już minął i należy się z tym pogodzić. Ostatnie negocjacje były przy Okrągłym Stole. Powtórki już nie będzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA