REKLAMA

Władysław Frasyniuk zatrzymany w związku z incydentem podczas miesięcznicy smoleńskiej

 • Autor: PAP/AT
 • 14 lutego 2018 08:10
Władysław Frasyniuk zatrzymany w związku z incydentem podczas miesięcznicy smoleńskiej Zatrzymanie Frasyniuka ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka. Opozycjonista z czasów PRL ma być przesłuchany w warszawskie prokuraturze w charakterze podejrzanego wz. ubiegłoroczny incydentem podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

O zatrzymaniu Frasyniuka poinformowała na jednym z portali społecznościowych jego żona Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. "06.10 policja w kajdanach wyprowadziła Władka. Niech żyje dobra zmiana!" - napisała.

Zatrzymanie ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała policja zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów - których usunęli policjanci - był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia".

Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • reality szoł 2018-02-15 07:15:19
  Boli co poniektórych pislamistów , że nie mają takiej przeszłości jak Frasyniuk i dlatego chcą za wszelką cenę go zniszczyć.To pislamska milicja realizuje dyktatorskie rządy mniejszości.
 • Pamiętający Te Czasy 2018-02-14 16:59:12
  Do wielokrotnie wzywany: Albo nie znasz historii PRL albo ciebie wzywali by z tobą pić, ale to nie znaczy, że Frasyniuk przez te lata spędzone w PRL-owskim w więzieniu był żeby pić. A przy tym stole to był razem z niejakim Lechem K.
 • wielokrotnie wzywany 2018-02-14 14:44:30
  Znaczy się "bohater" wódczanych libacji przy okrągłym stole poczuł się NIETYKALNY, i pokazywał prokuraturze środkowy palec. Teraz wielkie larum, że "Władek" aresztowany. KAŻDY OBYWATEL RP podlega PRAWU. Skoro nie stawia się na wezwania prokuratury, to prokuratura przywozi podejrzanego siłą. Nawet, jeżeli nazywa się "Władek Frasyniuk" i wypił morze wódki z ubekami!
 • WoWa 2018-02-14 11:47:16
  Do TenSam: A Ty oddałeś co ukradłeś ?
 • WoWa 2018-02-14 09:28:29
  Kiedy nocą w Wasze drzwi kolbami załomocą ! Bójcie się !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA