REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Coraz więcej środowisk na celowniku PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 26 kwietnia 2016 18:58
Władysław Kosiniak-Kamysz: Coraz więcej środowisk na celowniku PiS Zdaniem szefa ludowców kryzys konstytucyjny rodzi niebezpieczeństwo wykopania podziału związanego z uznawaniem lub nieuznawaniem wyroków TK (fot. facebook/Władysław Kosiniak-Kamysz)

SN dąży do przestrzegania prawa i zasad demokratycznych - tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do wtorkowego stanowiska Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. Dodał, że teraz sądy mogą dołączyć do tych, których PiS bierze "na celownik".

"Sąd Najwyższy dąży do przestrzegania prawa i zasad demokratycznych, czyli rozdzielności trzech władz (ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej) w Polsce" - powiedział PAP prezes PSL. Stwierdził też, że PiS "bierze coraz więcej środowisk na celownik", jak np samorządy. "Widać, że mogą do tego dołączyć sądy" - dodał.

Czytaj też: Nowoczesna: Co musi się wydarzyć, żeby rząd respektował wyroki TK?

Zdaniem szefa ludowców kryzys konstytucyjny rodzi niebezpieczeństwo wykopania podziału związanego z uznawaniem lub nieuznawaniem wyroków TK. "Rodzi się niebezpieczeństwo anarchii" - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Według niego do rozwiązania kryzysu wokół TK potrzebna jest dobra wola, której w PiS nie widać, a pogarszająca się opinia o Polsce odbije na gospodarce. "To powinno być powodem do zmartwienia dla rządzących, ale widzę, że oni wolą zamknąć się w oblężonej twierdzy i walczyć z wiatrakami" - powiedział szef ludowców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zeghar 2016-04-26 22:22:58
    Chłopi zawsze dobry bimber pędzili. A ten, którego ostatnio K-K próbował, to jeszcze wali go w czachę. Jakie pilnowanie przestrzegania prawa? Studentom I roku wtłacza się w głowy m.in. zasadę "dura lex, sed lex" - "twarde prawo, ale prawo". Ba, zasada ta była często przywoływana na usprawiedliwienie takich, a nie innych zachowań sądów w wielu sprawach. I teraz nagle "elyty" sądownicze radośnie stwierdzają, że o tym co jest prawem, to tylko oni decydują. Co tam ustawy czy rozporządzenia, prawem jest ich widzimisię.
  • polityk prawicowy 2016-04-26 20:20:04
    Skończ tworzyć wpaść, spójrz tyko co postkomunista były Bankowiec obecnie Starosta chelmski wywija z Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Deniszczuk wywiera naciski na Banki w Chełmie odnośnie historii kont bankowych polityków prawicowych wysługując się znanymi czubkami z KMP Chelm w BPS ,Alior Bank , Santander usytułowanych w obrębie Miasta Chełma. Postkomuniści z PSL wylądujecie za kratkami, CBA powinno się zainteresować potwierdzam osobiście zdarzenia w Bankach również potwierdzą pracownicy Banków patologiczne zdarzenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA