REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd

  • Autor: PAP/JS
  • 17 marca 2017 16:51
Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.: psl.pl)

Nie mamy żadnych powodów, aby popierać obecny rząd - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło.

• PO zaprezentowała w piątek w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. Wniosek ma zostać złożony w Sejmie w przyszłym tygodniu.

• Kosiniak-Kamysz dodał, że wniosek wotum nieufności wobec rządu, to konstytucyjna broń opozycji, której się używa kiedy sprawy idą w złym kierunku.

• Jak dodał, sprawa wniosku o wotum nieufności będzie dyskutowana na posiedzeniu klubu PSL.

"Nie mamy powodów, aby popierać ten rząd. Pewnie każdy inny byłby lepszy. Nie ma powodów, żeby głosować np. w obronie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, ministra środowiska Jana Szyszki czy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, którzy naprawdę są szkodnikami i robią dużo fatalnych błędów" - podkreślił szef PSL na konferencji prasowej w Jędrzejowie (Świętokrzyskie).

"Zdajemy sobie sprawę z niemożliwości powodzenia jakiegokolwiek wniosku, odwołania ministra czy rządu. Jest to jednak szansa, żeby pokazać to co jest konstruktywne w opozycji. My w swojej wypowiedzi na pewno będziemy mówić też o tych projektach, które zgłaszamy. O propozycjach, które byśmy zrealizowali. Będziemy wskazywać również błędy, może wyciągną dzisiaj z tego wnioski rządzący" - podkreślił szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz dodał, że wniosek wotum nieufności wobec rządu, to konstytucyjna broń opozycji, której się używa kiedy sprawy idą w złym kierunku. "A one idą w złym kierunku. Trzeba pokazać, że też jest jakaś alternatywa. My tę alternatywę w naszej wypowiedzi będziemy przedstawiać. Mamy jednak pełną świadomość, że szanse powodzenia tego wniosku są niewielkie" - zaznaczył polityk.

"Nie widzę w tym nic zaskakującego" - podkreślił Kosiniak-Kamysz odnosząc się do informacji, że kandydatem PO na premiera jest Grzegorz Schetyna. "To jest wymóg formalny tego wniosku. To naturalne. Lider partii, który jest szefem gabinetu cieni staje się kandydatem na premiera" - podkreślił.

Jak dodał, sprawa wniosku o wotum nieufności będzie dyskutowana na posiedzeniu klubu PSL. "To klub podejmuje po dyskusji odpowiednie decyzje. Nie mamy jednak żądnej podstawy, do popierania tego rządu. Ta decyzja będzie moim zdaniem jednoznaczna. Wysłuchamy też argumentów jakie przedstawi Platforma Obywatelska. Z chęcią się spotkamy. Wolimy rozmawiać, niż okopywać się we własnym ogródku" - podkreślił szef PSL.

"A wiec najpierw spotkanie z PO, później klub i decyzja. Ale na dzień dzisiejszy nie znajduję żądnego powodu, aby bronić ten rząd. A głosowanie przeciwko wotum byłoby obroną tego rządu, więc trudno żebyśmy to robili" - dodał Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA