REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz nowym szefem PSL

  • Autor: AS/PAP
  • 07 listopada 2015 14:31
Władysław Kosiniak-Kamysz nowym szefem PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został w sobotę na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego (Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 pl )

Władysław Kosiniak-Kamysz został w sobotę na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego. Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 92 członków Rady Naczelnej PSL. Jego kontrkandydatem był Mirosław Augustyniak.

Wcześniej Rada Naczelna PSL przyjęła rezygnację Janusza Piechocińskiego z funkcji prezesa partii, którą złożył na sobotniej Radzie Naczelnej PSL. Za odwołaniem Piechocińskiego głosowało 95 członków, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się do głosu. Odwołano także Naczelny Komitet Wykonawczy PSL.

Deklaracja o rezygnacji Piechocińskiego została nagrodzona brawami przez członków Rady Naczelnej partii. To właśnie Piechociński wskazał Kamysza na swojego następcę, który zgodził się kandydować na te stanowisko. Kosiniak-Kamysz, do ubiegania się o funkcję prezesa partii, był po wyborach parlamentarnych namawiany przez wielu polityków PSL, ale konsekwentnie odmawiał. Do startu w walce o fotel szefa partii był namawiany również podczas piątkowej narady władz PSL, gdzie zadeklarował, że do sobotniej Rady Naczelnej podejmie ostateczną decyzję.

Według informacji PAP, Piechociński zapowiadał, że odejdzie z funkcji szefa PSL, jeśli zgodzi się o nią ubiegać Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rezygnacja Piechocińskiego ze stanowiska szefa PSL ma związek z wynikiem ludowców w październikowych wyborach parlamentarnych - 5,13 proc. w skali kraju to najsłabszy rezultat PSL po 1989 roku. Wielu czołowych polityków PSL, w tym Piechociński, nie dostało się do Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2015-11-07 16:43:28
    mam nadzieję,ze partia prostytutek i włazidupów jaka jest psl wreszcie się rozszypie a kosiniak kamysz wyprowadzi sztandar psl z zycia polskiej politykżREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA