REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Rząd i PiS są na kolanach przed międzynarodowymi korporacjami

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lutego 2017 16:45
Władysław Kosiniak-Kamysz: Rząd i PiS są na kolanach przed międzynarodowymi korporacjami Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.: psl.pl)

Zarówno rząd, jak i PiS są na kolanach przed międzynarodowymi korporacjami finansowymi; taka strategia doprowadzi Polskę do ruiny - podkreślił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do wypowiedzi lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. frankowiczów.

Prezesa PiS w piątkowym wywiadzie dla Polskiego Radia powiedział, że frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach. Jak mówił, "rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego".

"Prezes Kaczyński pokazał dziś prawdziwą strategię PiS: silni wobec słabych, słabi wobec możnych. To jest dewiza PiS, która pokazuje, że rząd i PiS jest na kolanach przed międzynarodowymi korporacjami, przed korporacjami finansowymi, przed bankami z kapitałem zagranicznym" - podkreślił szef ludowców podczas briefingu w Sejmie.

"To pokazuje, jaką strategię tak naprawdę przyjęło PiS. To jest niedopuszczalne, aby po obietnicach wyborczych odsyłać Polaków do sądów, by sami walczyli. Tak nie można robić" - ocenił.

Czytaj też: Marek Magierowski: Droga sądowa jedną z możliwości; prezydent proponuje rozwiązanie systemowe ws spreadów

Kosiniak-Kamysz uważa, że ta strategia PiS, gdzie "wojuje szabelką w Polsce i walczy o suwerenność, a przed korporacjami finansowymi pada na kolana doprowadzi do ruiny". "Przedwyborcze hasło PiS +Polska w ruinie+ wreszcie zacznie się spełniać" - stwierdził.

Lider Prawa i Sprawiedliwości był pytany w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce, czy "frankowicze" powinni zaufać prezydentowi i rządowi, że spełni obietnice wyborcze, czy wziąć sprawy we własne ręce i walczyć z bankami. "Myślę, że powinni wziąć sprawy we własne ręce i zacząć walczyć w sądach. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rządowi, tylko dlatego, że prezydent i rząd są w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi" - zaznaczył Kaczyński.

Jak podkreślił, "rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego". "To byłby straszny cios we wszystkich obywateli, także tych, którzy mają kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku odpowiedzialny rząd nie może zrobić" - dodał prezes PiS

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jaga 2017-02-10 18:26:48
    Jednym słowem ,obiecali nam frankowiczom, gruszki nawierzbie.Nie umieli być uczciwi w kampanii,nie oczekujemy tego teraz.
  • Maryjan Paździoch 2017-02-10 17:34:38
    A tyle się marionetki nabełkotały w czasie kampanii wyborczej, że na pewno przewalutują i ilu naiwnych dzięki temu kłamstwu złapali? Jest bodajże 700tys kredytów frankowych, razem z najbliższą rodziną to może być z 1-1.5mln potencjalnych głosów. Sz.P. Duda wygrał różnicą około 0.5mln głosów. I co teraz, okazało się, że marionetki zrobiły z gęby cholewę i siedzą cicho, a naprawdę rządzi Naczelnik :-D Ciekawe ilu z tych nieszczęsnych frankowiczów jeszcze oskubali z kwoty wolnej od podatku? ;-D Wierzcie obietnicom bolszewików z PISia, a będziecie w sandałach w zimie chodzić ROTFLREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA