REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Zgłosimy wniosek o wysłuchanie publiczne prezydenckich projektów ustaw

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2017 23:06
Władysław Kosiniak-Kamysz: Zgłosimy wniosek o wysłuchanie publiczne prezydenckich projektów ustaw Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w RMF FM, że PSL zgłosi wniosek o wysłuchanie publiczne projektów (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.twitter.com/nowePSL)

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że w sprawie prezydenckich projektów o SN i KRS należy zorganizować w Sejmie wysłuchanie publiczne. Według niego, chodzi o to, żeby wszyscy, którzy dzisiaj dopiero mają szanse zapoznać się z projektami mogli się do nich odnieść.

• Dopytywany, czy w jego opinii prezydent jest wiarygodnym partnerem do rozmowy, powiedział, że ostatnie decyzje prezydenta "stworzyły przestrzeń do tego, żeby dyskutować".

• Mnie się nie podoba to, że Platforma z Nowoczesną i Nowoczesna z Platformą wciąż się ścigają - ocenił szef PSL, odnosząc się do sytuacji wewnątrz opozycji.

 

We wtorek po południu prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały złożone w Sejmie.

Projekt ustawy o SN wprowadza m.in.: możliwość wniesienia do SN skargi na prawomocne orzeczenie każdego sądu, zapis by sędziowie SN przechodzili w stan spoczynku w wieku 65 lat z możliwością wystąpienia do prezydenta o przedłużenie orzekania oraz utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w RMF FM, że PSL zgłosi wniosek o wysłuchanie publiczne ws. tych projektów. "Uważam, że konsultacje z politykami nie wypełniają oczekiwań naszych rodaków. Konsultacje z organizacjami pozarządowymi, ze środowiskami prawniczymi, z tymi wszystkimi, którzy chcą się w nich wypowiedzieć" - powiedział lider PSL.

"Trzeba zorganizować w Sejmie wysłuchanie publiczne, żeby wszyscy ci, którzy dzisiaj dopiero mają szanse zapoznać się z projektem, mogli się do niego odnieść" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. "Mam nadzieję, że pan prezydent przyjmie nasze zaproszenie i jego przedstawiciel będzie na wysłuchaniu publicznym" - dodał.

Kosiniak-Kamysz ocenił także, że nieobecność Platformy Obywatelskiej na poniedziałkowych spotkaniach u prezydenta ws. propozycji zmian w konstytucji, to "jest sprawa Platformy". "Ja wolę chodzić na spotkania i na nich reagować na propozycje, niż być nieobecnym" - podkreślił.

Dopytywany, czy w jego opinii prezydent jest wiarygodnym partnerem do rozmowy, powiedział, że ostatnie decyzje prezydenta "stworzyły przestrzeń do tego, żeby dyskutować". "Na pewno decyzja o zawetowaniu dwóch ustaw, zawetowanie ustawy o Regionalnej Izbie Obrachunkowej, niepodpisanie podpisanie generalskich stworzyło przestrzeń do tego, żeby dyskutować. My będziemy korzystać z zaproszeń prezydenta, bo jest on legalnie wybranym prezydentem RP" - podkreślił poseł.

Polityk odniósł się także do sytuacji wewnątrz opozycji. "Mnie się nie podoba to, że Platforma z Nowoczesną i Nowoczesna z Platformą wciąż się ścigają. To powoduje, że tracimy czasem jako opozycja - już w całości - szanse na decydowanie o tym, że to na naszych warunkach będzie, przynajmniej przez chwilę, rozgrywana gra. Wpisujemy się w scenariusz PiS-u" - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA