REKLAMA

Władysław Ortyl jedynką PiS-u w okręgu rzeszowskim

  • Autor: WGK
  • 10 września 2015 14:45
Władysław Ortyl jedynką PiS-u w okręgu rzeszowskim Władysław Ortyl głównym kandydatem PiS na Podkarpaciu

PiS ustalił listę kandydatów do Sejmu na Podkarpaciu. Pierwsze miejsce przypadło Władysławowi Ortylowi, marszałkowi województwa podkarpackiego. Za nim znajdą się Józefa Hrynkiewicz oraz Wojciech Buczak.

PiS ustalił listę kandydatów do Sejmu na Podkarpaciu. Pierwsze miejsce przypadło Władysławowi Ortylowi, marszałkowi województwa podkarpackiego. Za nim znajdą się Józefa Hrynkiewicz oraz Wojciech Buczak.

O jego kandydaturze mówiono już kilka miesięcy temu. Z drugiej strony, według Gazety Wyborczej, sam nie wyrażał chęci udziału w wyborach, pełniąc poważną funkcję. Wcześniej, w wyborach do sejmiku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów – zachodziła obawa, że start w wyborach parlamentarnych zagrozi układowi sił w regionalnym sejmiku.

Władysław Ortyl był od trzech kadencji senatorem, a od 2005 do 2007 roku sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Marszałkiem Podkarpacia został w roku 2013. W przeszłości pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu, później był prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, a w aktach 2002-2005 – pełnomocnikiem zarządu. Początki jego kariery to praca nauczyciela w Technikum Mechanicznym w Mielcu i w lokalnym I Liceum Ogólnokształcącym.

Prawdopodobnie ambicje marszałka sięgają wyżej i w razie przejęcia władzy przez PiS (w koalicji czy samodzielnie), oczekiwałby stanowiska ministerialnego, szczególnie związanego z rozwojem regionalnym.

Kolejne miejsca na liście obejmą Józefa Hrynkiewicz (w poprzednich wyborach liderka listy) oraz Wojciech Buczak, wicemarszałek podkarpacki, a kiedyś przewodniczący NSZZ "Solidarność" w regionie rzeszowskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA