REKLAMA

Władysław Ortyl: Samorządy są upolitycznione, ale to jest dobra rzecz

  • Autor: MN/Portalsamorzadowy.pl
  • 04 lipca 2016 21:33
Władysław Ortyl: Samorządy są upolitycznione, ale to jest dobra rzecz Władysław Ortyl nigdy nie czuł się wyróżniony swoją przynależnością polityczną (fot. podkarpackie.pl)

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, nie widzi problemu w upolitycznieniu samorządów. - Jakoś nie czuję się tym specjalnie wyróżniony, ani też nie czułem się tak w poprzednim układzie – mówi o swojej przynależności politycznej przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Władysław Ortyl w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl nie ukrywa, że samorządy wojewódzkie są upolitycznione. Jak podkreśla, są kluby i są partie, które wystawiają kandydatów, a samorząd wojewódzki jest ulokowany najbliżej „wielkiej polityki”. - Moim zdaniem, polityka to jest dobra rzecz. Działamy na rzecz dobra wspólnego – zaznacza samorządowiec.

Jednocześnie marszałek woj. podkarpackiego nie widzi niczego nadzwyczajnego w przynależności do partii aktualnie rządzącej, mimo, iż na tym polu jest prawdziwym rodzynkiem.

- Jakoś nie czuję się tym specjalnie wyróżniony, ani też nie czułem się tak w poprzednim układzie. Jakoś strasznie wtedy nie narzekałem – komentuje Ortyl.

Jednocześnie marszałek uważa, że wszelkie działania sejmików i rad miejskich dotyczące Trybunału Konstytucyjnego były „wchodzeniem w nieswoje kompetencje”, zaś wybieranie marszałków w wyborach bezpośrednich nazywa chybionym pomysłem. Nie podoba mu się też pomysł bezpośrednich wyborów marszałków.

Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA