REKLAMA

Władysław Stępniak nie jest już naczelnym dyrektorem Archiwów Państwowych. Resort kultury szuka jego następcy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 lutego 2016 12:49
Władysław Stępniak nie jest już naczelnym dyrektorem Archiwów Państwowych. Resort kultury szuka jego następcy Ministerstwo szuka następcy prof. Władysława Stępniaka (fot. youtube.com)

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór kandydatów na stanowisko naczelnego dyrektora Archiwów Państwowych. Decyzja ta została podjęta 12 lutego w związku z odwołaniem z tego stanowiska dr. hab. Władysława Stępniaka.

Jak przypomina MKiDN, naczelnego dyrektora Archiwów Państwowych powołuje prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Do zakresu zadań dyrektora należy m.in. koordynowanie działalności archiwalnej na terenie państwa,
nadzór nad gromadzeniem, ewidencjonowaniem, przechowywaniem, opracowywaniem, udostępnianiem i zabezpieczaniem materiałów archiwalnych oraz brakowaniem dokumentacji niearchiwalnej.

Osoby, chcące wziąć udział w konkursie, powinny dostarczyć wymagane dokumenty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w terminie do dnia 22 lutego 2016 r.

Odwołany dyrektor Archiwów Państwowych funkcję tę pełnił od sierpnia 2011 roku. Z instytucją związany był jednak od 1997 roku. Zatrudniony był na stanowiskach kierowniczych. Pracował jako pierwszy zastępca naczelnego dyrektora Archiwów Państwowych, następnie jako jego doradca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA