REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty apeluje o jedność na Lewicy

  • Autor: GP
  • 25 stycznia 2016 23:26
Włodzimierz Czarzasty apeluje o jedność na Lewicy Włodzimierz Czarzasty (fot. sld.org.pl)

· Nowy szef SLD apeluje na stronach partii o jedność przekazu.
· Czarzasty zapowiada też szerokie rozmowy ze środowiskami ludzi Lewicy.
· Polityk zapewnia, że jest zdeterminowany, by odbudować pozycję partii.

Po sobotnich, wygranych wyborach na szefa partii, w których Włodzimierz Czarzasty pokonał Jerzego Wenderlicha, nowy szef SLD zdecydował się na apel do ludzi partii i ludzi Lewicy.

- Zacznę od podstaw - napisał na stronach partii. - Przede wszystkim musimy wypracować w ramach SLD jedno zdanie. Musimy uporządkować sprawy wewnętrzne. Musimy doprowadzić do szybkich rozmów z innymi partnerami na lewicy. (…) Wszyscy powinni stanąć obok siebie, ale w jednym szeregu.

Czarzasty podkreśla, że trudna sytuacja, w jakiej znalazła się ta część sceny politycznej, poza parlamentem, poza głównym zainteresowaniem mediów, musi zmusić do refleksji. Zapowiada rozmowy z innymi osobami i środowiskami.

– Będę wykonywał ukłony, a także będę prowadził rozsądne rozmowy - mówił polityk w TVP. - Zarówno środowisko lewicy skupione wokół „Gazety Wyborczej”, „Krytyki Politycznej,” pana Zandberga, SLD i innych struktur lewicowych mają bardzo podobne albo takie same poglądy na to, co dzieje się w naszym kraju w tej chwili. (…) Jak przyjdą źli, a niestety złych jest coraz więcej, to będziemy w tym samym pokoju i będą na nas pluć te same osoby – mówił Czarzasty.

Podkreśla jednocześnie, że ma wolę i determinację do walki o pozycję SLD na scenie politycznej i wierzy, że ma cechy, które to umożliwią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA