REKLAMA

Wniosek o powołanie Donalda Tuska przed TS. Wicemarszałek za?

 • Autor: aw/PAP
 • 26 kwietnia 2017 11:20
Wniosek o powołanie Donalda Tuska przed TS. Wicemarszałek za? Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (fot.:youtube.com)

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) zasugerował w wypowiedzi dla Programu Pierwszego Polskiego Radia (PR1), że nie wyklucza poparcia wniosku powołania przed Trybunał Stanu Donalda Tuska.

"Gazeta Polska" w najnowszym wydaniu wzywa, żeby powołać przed Trybunał Stanu Donalda Tuska. Stanisław Tyszka powiedział, że gdyby taki wniosek pojawił się w parlamencie, to by za nim głosował w zależności od tego jakie byłoby jego uzasadnienie.

"Donald Tusk jest przede wszystkim odpowiedzialny za zadłużenie Polski, które za jego rządów osiągnęło 1 bln zł i będą je spłacały nasze dzieci i wnuki. Jest odpowiedzialny również za 21 podwyżek podatków, choć obiecał, że ani razu podatków nie podniesie, a jeśli któryś z ministrów to zrobi, to go wyrzuci z rządu" -podkreślił Tyszka.

Wicemarszałek Sejmu powiedział również w wypowiedzi dla PR1, że Donald Tusk jest "odpowiedzialny za presję na polskich obywateli, żeby emigrowali i szukali lepszej pracy w państwach, które mają przyjaźniejszy system podatkowy". "To są problemy zasadnicze" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • wili 2017-04-27 17:16:36
  Do Zenobia : Lizusem to ty jestes Tuska i PO tylko zastanawiam sie dlaczego chyba mialas jakis uklad poniewaz ja przez okres rzadow PO-PSL nie odczulem aby zrobiono jaki kolwiek krok ku lepszemu zycu chyba najgorszy okres w 26 letniej pseudo demokracji
 • Zenobia 2017-04-27 08:25:56
  Kim jest Pan Tyszka, że pragnie postawić przed Trybunałem Stanu Szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, za co. Niech lepiej postawi przed Trybunałem tych wszystkich, którzy są umoczeni w SKOKI. Niech Pan Panie V-Marszałku nie będzie takim lizusem PIS-u, bo już za pańskie słowne wygłupy nikt Pana nie wybierze na następną kadencje.
 • tomek 2017-04-26 21:51:04
  Ten Tyszka to jakiś pomylony facet.Sejm wstępuje w opary absurdu mając takiego Wicemarszałka.
 • Sk 2017-04-26 17:04:46
  Czas najwyższy aby rozliczać aferzystów i ... z PO, jestem za!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA