REKLAMA

Wniosek ws. wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela wycofany. Premier podziękowała PSL

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lipca 2017 11:25
Wniosek ws. wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela wycofany. Premier podziękowała PSL Sejm nie zajmie się wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Szef PSL Kosiniak-Kamysz złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktu o rozpatrzeniu wniosku ws. odwołania ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. - Chciałabym podziękować, że wycofaliście wniosek o odwołanie najlepszego ministra rolnictwa - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.

Sejm nie zajmie się wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Izba poparła wycofanie wniosku o wotum zgłoszone przez lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Za wycofaniem wniosku ws. wotum nieufności było 363 posłów, przeciw było 2 posłów, a od głosu wstrzymało się 61 posłów.

"Chciałabym podziękować przewodniczącemu Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi i klubowi PSL, że wycofaliście wniosek o odwołanie najlepszego ministra rolnictwa, dzięki któremu na polskiej wsi dobrze się dzieje" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.

"Powiem tylko o trzech faktach (...) po pierwsze to jest stabilizacja cen na wsi. Dzisiaj mleko kosztuje w skupie litr około 1,5 zł, a było 90 gr. To samo dotyczy skupu mięsa. To jest otwarcie około 30 nowych rynków zewnętrznych dla polskich rolników. To jest wreszcie obrona polskiej ziemi, nie ma już wyprzedaży polskiej ziemi" - mówiła premier.

Czytaj też: Jurgiel: Opozycja nie ma argumentu, żeby zgłaszać wobec mnie wotum nieufności

Wcześniej szef PSL Kosiniak-Kamysz złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktu o rozpatrzeniu wniosku ws. odwołania ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Szef PSL podkreślił, że ludowcy nie zmieniają oceny merytorycznej ministra, a wniosek wycofywany jest w związku z niemożnością spokojnej pracy w czwartek w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA