REKLAMA

Wojciech Fedyk nowym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 13:09
Wojciech Fedyk nowym prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Fedyk związany jest z turystyką od 25 lat (fot. msport.gov.pl)

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wręczył nominację na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej dr Wojciechowi Fedykowi - poinformował resort sportu.

Fedyk związany jest z turystyką od 25 lat, był m.in. dyrektorem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.Ministerstwo podkreśliło w komunikacie, że nowy szef POT został wyłoniony w otwartym konkursie spośród dziewięciu kandydatów. W czwartek Rada Polskiej Organizacji Turystycznej wyraziła pozytywną opinię na temat tej kandydatury.

Fedyk zastąpił na stanowisku szefa POT Rafała Szmytke, który został odwołany przez ministra pod koniec stycznia br.

Czytaj też: Premier odwołała prezesa GUS

MSiT informuje, że Fedyk jest zawodowo związany z turystyką od 25 lat. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, AWF we Wrocławiu oraz w wyższych szkołach turystyki. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Jest współtwórcą Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych. W latach 2005-2010 pełnił funkcję dyrektora biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Jest między innymi licencjonowanym pilotem wycieczek i informatorem turystycznym I klasy.

Nowy szef POT jest też autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, strategii i analiz, projektów promocyjnych i wniosków o dotacje ze sfery rozwoju i promocji turystyki.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. To rządowa agencja, której celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA