REKLAMA

"Wolni i Solidarni". Kornel Morawiecki powoła w środę koło poselskie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 kwietnia 2016 21:11
"Wolni i Solidarni". Kornel Morawiecki powoła w środę koło poselskie Polsat News informuje, że były poseł Kukiz'15 nowe koło ma powołać do życia na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę (27 kwietnia) (fot. kornel.wroclaw.pl)

• Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w środę (27 kwietnia), Kornel Morawiecki ma powołać koło poselskie.
• Będzie nosiło nazwę "Wolni i Solidarni".

Po incydencie, do którego doszło 14 kwietnia w Sejmie (przypomnijmy: Sejm głosował nad kandydaturą prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja miała przed głosowaniem ustalić, że wszyscy posłowie wyjmą karty do głosowania i w ten sposób PiS nie będzie miało kworum. Członkowie ruchu Kukiz'15 zerwali jednak te ustalenia. Okazało się także, że posłanka ruchu Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan głosowała na dwie ręce. Oddała głos za siebie i Kornela Morawieckiego), posłanka Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Kornel Morawiecki odszedł sam.

Już dzień później, 15 kwietnia, Kornel Morawiecki zapowiedział założenie własnego koła poselskiego.

- Staramy się organizować jakąś formację polityczną, myślimy o zorganizowaniu koła parlamentarnego, ja i moi koledzy z różnych partii. Na razie nie widzę takiej perspektywy, żebyśmy mogli mieć klub - mówił dziennikarzom.

Zapowiedzi zostały utrzymane. Jak informuje portal "Dziennik Łódzki", na wtorkowym (26 kwietnia) spotkaniu w Łodzi Kornel Morawiecki powiedział, że nowa formacja będzie się nazywać "Wolni i Solidarni" i ma nawiązywać do etosu Solidarności Walczącej.

Jak czytamy, nowe ugrupowanie w każdym województwie reprezentowane będzie przez jednego koordynatora. W Łodzi za organizację struktur nowej partii Kornela Morawieckiego odpowiadać będzie Agnieszka Wojciechowska van Heukelom. Koordynatorowi podlegać będą pełnomocnicy w okręgach wyborczych.

Polsat News informuje, że były poseł Kukiz'15 nowe koło ma powołać do życia na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę (27 kwietnia).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • martin 2016-07-19 10:31:46
    Do mówimy nie łamaniu prawa : To znaczy ze wszyscy posłowie powinni być usunięci z law sejmowych i ukarani za łamanie prawa , najgorsze i podle jest to ze ci co ustanawiają prawo sami je lamia i nie ponoszą żadnych konsekwencji .
  • mówimy nie łamaniu prawa 2016-04-26 22:00:38
    Łamacz prawa zakłada jeszcze coś w Sejmie RP? Powinien zostać usunięty poza SejmREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA