REKLAMA

Wotum nieufności dla rządu: Kto kandydatem PO na nowego premiera?

 • Autor: PAP/AT
 • 16 marca 2017 10:34
Wotum nieufności dla rządu: Kto kandydatem PO na nowego premiera? Poprzedni premierzy: Donald Tusk i Ewa Kopacz z PO (fot.platforma.org)

W najbliższym czasie, w ciągu najbliższych dni będzie decyzja w sprawie kandydata na premiera we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło - powiedział Tomasz Siemoniak (PO).

"Nie hamletyzujemy; są terminy i są zasady. Ta zasada to jest taka, że najpierw decyzja musi być podjęta, konsultowaliśmy się z różnymi osobami, jak one to oceniają" - podkreślił Siemoniak pytany w w radiowej "Trójce" dlaczego tak długo trwa kwestia przedstawienia kandydata na premiera.

Na pytanie dlaczego wprost PO nie mówi o kandydaturze Schetyny, przecież nic mu nie grozi, bo wiadomo że tym razem wniosek nie przejdzie i premierem nie zostanie wiceszef PO odparł: "Tym razem nie, natomiast po wyborach, sądzę, że jest to bardzo prawdopodobne. Nie boimy się, że będzie spalony, bo byśmy nie szli z tym wnioskiem o wotum nieufności bardzo zasadnym w tej sytuacji i liczymy, że ta debata da bardzo wiele argumentów do opinii publicznej, jak źle rządzi PiS. Wszystko ma swój czas, powiedzieliśmy nazwisko kiedy składaliśmy wniosek i tak właśnie będzie".

"Ja mogę zagwarantować, że wszystko co zrobimy w tej sprawie będzie poważne, nie będzie taką sztuczką jak profesor Gliński z tabletu Jarosława Kaczyńskiego. Sytuacja jest poważna, to nie jest jakaś gra" - dodał polityk Platformy. "Proszę być spokojnym o to, że będzie to bardzo poważne rozwiązanie, które pokaże też i pozycję Platformy Obywatelskiej w opozycji" - podkreślił Siemoniak.

Podczas debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu w marcu 2013 r. ówczesna marszałek Sejmu Ewa Kopacz (PO) nie zgodziła się, by Piotr Gliński - wówczas kandydat na premiera - zabrał głos, więc prezes PiS Jarosław Kaczyński odtworzył na mównicy sejmowej jego wystąpienie z tabletu.

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu ma zostać złożony w piątek. Szef Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że jedną głównych kwestii, która ma uzasadniać złożenie tego wniosku będzie "bezrozumna polityka europejska, którą prowadzi rząd PiS". Jeszcze nie wiadomo, kto będzie kandydatem na premiera.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • spragniony123 2017-03-18 14:13:33
  Do PISda radę: "Oszołomy" mają program i robią coś dla Polski i polaków ,natomiast PO chce , wręcz ślini się, żeby dorwać się do władzy i to wszystko, nic, żadnego programu żadnych propozycji . Rozumiem że to by był ciąg dalszy rządów PO a jakie one były to każdy wie . Dla mnie najcięższy grzech platformy to nachalna próba, żebyśmy wstydzili się naszej historii
 • PISda radę 2017-03-17 09:25:05
  Jestem za PO ale mogliby sobie darować. To nic nie da z oszołomami z PIS trzeba walczyć inaczej.
 • antoni antczak 2017-03-16 17:42:43
  donald ma PO głęboko w (...).On teraz gruppenfirer u merkel. A ten pomysł schetyny - to już było za pis.
 • pełowskiedziady 2017-03-16 13:36:46
  boże święty jacy oni są żałośni. przecież mieliście swoją szansę. i to dwa razy!. przegraliście ostatnie wybory bo nic nie robiliście dla nas zwykłych Polaków. Załatwialiście interesy lobby lekarskiego i prawniczego a wszyscy ministrowie byli na garnuszku u kulczyka, sobiesiaka i solorza. Bieńkowska wpeost śmiała się z nas Polaków że jesteśmy tacy głupi bo nie mamy możliwości dawać się korumpować jak ona czy nowak. Więc dajcie nam już spokój i odejdźcie na zawsze. i nigdy nie wracajcieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA