REKLAMA

Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Jarosław Kaczyński to kierownik najgorszego rządu w historii

  • Autor: PAP/AT
  • 07 kwietnia 2017 10:45
Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Jarosław Kaczyński to kierownik najgorszego rządu w historii Premier nie rządzi krajem. Faktyczny kierownik to Jarosław Kaczyński - stwierdził Grzegorz Schetyna (Jarosław Kaczyński, fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest politycznie odpowiedzialny za wszelkie zaniechania i nadużycia tego rządu, często kryminalne - powiedział w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna.


• Faktyczny twórca i kierownik tego najgorszego rządu w najnowszej historii Polski, to prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział Grzegorz Schetyna.

• To on jest politycznie odpowiedzialny za wszelkie zaniechania i nadużycia - dodał.

W debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło Schetyna podkreślił, że to "szef rządu zawsze bierze na siebie odpowiedzialność".

"Za to pani zostanie rozliczona" - powiedział zwracając się do premier Szydło. "Zwłaszcza pani to wie, bo przecież pani faktycznie nie rządzi tym rządem i nie rządzi naszym krajem" - dodał.

"Faktyczny twórca i kierownik tego najgorszego rządu w najnowszej historii Polski, siedzi tutaj, w pierwszym rzędzie i to jest prezes Kaczyński" - powiedział Schetyna. "To pan prezes Kaczyński jest politycznie odpowiedzialny za wszelkie zaniechania i nadużycia tego rządu, często kryminalne" - dodał.

Czytaj też: Lider PO ostro o prezydencie: Jest żyrantem łamania prawa i praworządności

"Pan jest odpowiedzialny, panie prezesie za to, że pan dokonał najcięższej zbrodni, czy dokonuje najcięższej zbrodni - odwraca pan Polskę od Europy, konfliktuje się z najbliższymi sojusznikami" - zwrócił się Schetyna do szefa PiS.

"To pan zawraca Polskę z drogi na Zachód, z drogi ku bezpieczeństwu i ku dobrobytowi. To pańskie fobie o tym decydują i pańskie decyzje" - powiedział lider PO pod adresem Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA