REKLAMA

Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Prezydent jest żyrantem łamania prawa i praworządności

  • Autor: PAP/AT
  • 07 kwietnia 2017 10:35
Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Prezydent jest żyrantem łamania prawa i praworządności Prezydent Andrzej Duda wybrał model prezydentury partyjno-rekreacyjnej - podkreślił Grzegorz Schetyna (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda powinien czuwać nad przestrzeganiem konstytucji, reprezentować państwo w stosunkach zewnętrznych i być najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Nie robi tego - ocenił w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna uzasadniając wniosek PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło powiedział do PiS: "smutne, że żyrantem waszych zachowań i postępowania, łamania prawa i praworządności, parlamentarnej demokracji, a także zasad takiej przyzwoitości, że żyrantem tego wszystkiego jest prezydent Rzeczpospolitej".

Czytaj też: Grzegorz Schetyna do PiS: Chcecie narzucić swoją wolę Polakom

Według szefa Platformy "prezydent zgodnie z ustawa zasadniczą czuwa nad przestrzeganiem konstytucji, jest reprezentantem państwa w stosunkach zewnętrznych i najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych". "Prezydent Andrzej Duda nie wypełnia żadnej z tych funkcji. Powiem więcej - i mówię to z przykrością - wybrał model prezydentury partyjno-rekreacyjnej" - podkreślił.

Legitymacja PiS nie będzie, jak dzisiaj, oznaczała bezkarności - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Według Schetyny "niestety to jest sprawa, która będzie miała - ciągle ma - wpływ na upadek polskiego państwa i polskiej demokracji".

Czytaj też: Bochenek: Kłamstwo i straszenie obywateli to sposób na funkcjonowanie PO i Nowoczesnej

"Jesteście odpowiedzialni za demolowanie państwa i praw. Przyjdzie czas, gdy zostaniecie za to rozliczeni i sprawiedliwie osądzeni" - zwrócił się do polityków PiS. "Bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że legitymacja PiS nie będzie, jak dzisiaj, oznaczała bezkarności. Dzisiaj ta legitymacja, to wskazówka, że wszystko można" - ocenił Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA