REKLAMA

Wotum nieufności: Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zostanie odwołany?

  • Autor: PAP/AT
  • 07 lipca 2017 11:09
Wotum nieufności: Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zostanie odwołany? Krzysztof Jurgiel (fot.twitter.com/PremierRP)

14 lipca Sejm zajmie się wnioskiem PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Początkowo bieżące posiedzenie Sejmu miało zakończyć się w ten piątek (7 lipca). Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował jednak, że posiedzenie będzie kontynuowane 14 lipca.

Jak wynika z harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu za tydzień odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

Posłowie zajmą się rządowym projektem nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.

Sejm będzie debatował też nad poselskim projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych oraz nad rządowym projektem ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Sejm rozpatrzy wniosku PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela.

Bieżące 45. posiedzeniu Sejmu rozpoczęło się w środę (5 lipca). W czwartek (6 lipca) z powodu wizyty w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa nastąpiła przerwa w obradach, które zostały wznowione w piątek (7 lipca).

"Prezydium Sejmu po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów postanowiło rozszerzyć obecne posiedzenie Sejmu i kontynuować bieżące posiedzenie w dniu 14 lipca 2017 r. tj. w piątek w przyszłym tygodniu od godz. 10" - poinformował w piątek rano marszałek Kuchciński po wznowieniu obrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA