REKLAMA

Wpis na Twitterze Donalda Tuska. Łapiński: Zabierz Donaldowi smartfona

  • Autor: GP
  • 20 listopada 2017 13:20
Wpis na Twitterze Donalda Tuska. Łapiński: Zabierz Donaldowi smartfona Krzysztof Łapiński jest zainteresowany sprawami wizerunku politycznego, bo był koordynatorem nie jednej kampanii wyborczej PiS. (fot.:youtube.com)

Słowa Donalda Tuska o "strategii PiS czy planie Kremla" odbijają się dużym echem. W poniedziałek (20 listopada) o wpisie na Twitterze polskiego polityka wypowiadali się m.in. Krzysztof Łapiński i poseł Kukiz'15 Elżbieta Zielińska (Kukiz'15).

•  Łapiński zasugerował, by zabrać Donaldowi Tuskowi smartfona, bo ten kompromituje się podobnymi wpisami.

•  Posłanka Kukiz'15 natomiast stwierdziła, że Tusk realizuje plan Berlina podobną komunikacją w mediach społecznościowych.

•  Wpis nie umknął także europejskiej prasie. 

 

Weekendowy wpis przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wywołał poważną burzę w polskich mediach. Przypomnijmy, że były polski premier napisał:

- Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie.

Więcej o wpisie przeczytasz tutaj.

W poniedziałek (20 listopada) ze strony Kancelarii Prezydenta do wypowiedzi w mediach społecznościowych Tuska odnosił się Krzysztof Łapiński. Bliski prezydentowi specjalista od wizerunku politycznego stwierdził:

- Była taka akcja przed wyborami (w 2011 roku - red.) „zabierz babci dowód” - mówił w radiowej stacji Łapiński. Cytat pochodzi z Radia ZET. - Może trzeba zrobić akcję „zabierz Donaldowi smartfona,” bo jeszcze kilka takich wpisów i będzie totalna kompromitacja przewodniczącego Rady Europejskiej.

Czytaj też: Minister sportu też wypowiedział się o wpisie Tuska

Zdaniem Łapińskiego wpis jest niebezpieczny dla Tuska jako uderzenie we własną ojczyznę, na pewno w rząd demokratycznie wybrany przez Polaków. Co więcej, ingeruje w sprawy kraju członkowskiego UE, czego żaden urzędnik międzynarodowej struktury robić nie powinien.

- Na pewno nie powinien się opowiadać przeciw ugrupowaniu rządzącemu, czyli po stronie opozycji - konkludował polityk. Po czym oceniał, że polska klasa polityczna, w tym zwłaszcza opozycja, postrzega Donalda Tuska jako byłego premiera, byłego szefa PO. By uniknąć wieloznaczności w polityce, Łapiński sugeruje więc Tuskowi, by złożył urząd, jeśli chce się wypowiadać w sprawach polskich.

Posłanka postrzega wpis Tuska jako wysługiwanie się Berlinowi

Łapiński nie był jedynym politykiem prawicy, który ocenił jednoznacznie i krytycznie nowe działanie Tuska. Także w poniedziałek do sprawy odnosiła się poseł Kukiz'15 Elżbieta Zielińska. Posłanka, jako członek Komisji ds. łączności z Polakami za granicą, jest żywo zainteresowana polską polityką zagraniczną.

Czytaj też: Była partia Tuska szykuje wniosek o odwołanie rządu

- Wydaje mi się, że Donald Tusk chciał odwrócić uwagę od PO - mówiła, analizując szerzej wpis Tuska poseł. Cytat pochodzi z Polskiego Radia 24. Po czym przypisała Tuska do Niemiec, sugerując, że jego wpis to polityka Niemiec, a nie poszukiwanie polityki Kremla. - Myślę, że Donald Tusk realizuje politykę proniemiecką - skonkludowała.

Zagranica pisze o komunikacie Tuska

Wpisowi Tuska poświęcił też wzmiankę europejski portal opinii euobserver.com. Oprócz zrelacjonowania sytuacji i zwrócenia uwagi na oburzenie polskiej premier po publikacji wypowiedzi Tuska, Euobserver poświęcił dwa zdania szefowi polskiego MSZ.

Europejska gazeta zaznaczyła, że Witold Waszczykowski oskarża Tuska o nieefektywność w polityce europejskiej. Zwłaszcza o nieudolność ws. brexitu, kryzysu w Katalonii i sytuacji na Ukrainie. Gazeta nie ukrywa też, że Tusk jest w niemal osobistym sporze z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA